Wpis z mikrobloga

@amazing-detective-slash-genius: ja dostałem podobno, ale może że dwa razy Góra 3 w życiu. I dziś tego nie pamiętam nawet, jak o tym rozmawiamy to przypomina mi to siostra, bo ja nawet dobrze nie pamiętam kiedy jak i za co, więc nie przesadzajmy z tym że jeden klaps i już dziecko skrzywienie na całe życie, nieodwracalne zmiany w psychice, jak w organizmie po przyjęciu trującej szczepionki
wychowanie to nie tresura ale czasem nie da się nie dać klapsa


@Patermantis: tylko to jest zupełnie nieskuteczna metoda wychowawcza. Udowodniono wszem i wobec, że dziecko skarcone klapsem nie skupia się nad tym co zrobiło źle tylko na zadanym bólu. To jest wychowanie porównywalne z tresurą, bo dziecko będzie się zwyczajnie obawiało kary cielesnej bez żadnego zrozumienia dlaczego zrobiło źle.
@Patermantis: Słusznie zauważasz, że dziecko nie zrozumie co zrobiło źle, ale zrozumie jak ty się czujesz kiedy ono coś zrobiło. Dzieci nas testują, sprawdzają jak zareagujemy na określone zachowania. One w ten sposób się uczą funkcjonować w społeczeństwie.

Dziecko zrozumie stwierdzenie, że "tacie jest przykro kiedy tak robisz" lepiej niż krzyk, strach i ból.

Polecam serial The begining of the life na netflixie
@QHiN: w USA jeszcze większy chlew niż w PL jeśli chodzi o lanie dzieci, bo w Polsce od 2010 roku klaps jest przemocą domową według kodeksu a w USA możesz #!$%@?ć dziecko klapsami i ich chrześcijańscy fundamentaliści będą ci bić brawo. Oczywiście stowarzyszenia pediatryczne, psychologiczne apelują przez cały czas żeby dzieci nie bić bo to nie ma żadnych dobrych skutków a same negatywne i jest to potwierdzone wieloletnimi badaniami ale jak