Wpis z mikrobloga

  • 2
@Skyrpion ciekawe, czy bardziej negatywne skutki ma klaps, czy lansowany kiedyś przez super nianię karny jeżyk, gdzie dziecko jest pozostawione same sobie i ignorowane przez rodziców na długi czas, nawet godzinę. W jednym i drugim chodzi o to, by dziecko zrozumiało że niektóre zachowania są złe i przynoszą przykre konsekwencje.

Tylko czy godzina dla dziecka bez wsparcia, kontaktu z rodzicem, czucia jego obecności jest mniej szkodliwa niż klaps? Jako rodzic śmiem
  • Odpowiedz
@amazing-detective-slash-genius: ja tyż( ͡° ͜ʖ ͡°) chodzi mi tylko o to zeby już tak niedramatyzować. Nie pochwalam klapsów, choć odróżniam je od bicia, ale tez jestem nie rozumiem histerii, że jeden klaps to prawie jak molestowanie. Życie już zmarnowane, psychika skrzywiona, dziecko skrzywdzone na całe życie.
  • Odpowiedz
@Opipramoli_dihydrochloridum: Aha, więc na dla ciebie 'stresową' sytuacją hartującą dziecko jest klaps w dupe? Klapsy nie mają żadnego pozytywnego skutku na dziecko, nie mają żadnych pozytywnych skutków wychowawczych i krótko i długotrwałych. Mają za to mase negatywnych konsekwencji. Są na to badania naukowe i to cała masa.
  • Odpowiedz
@Opipramoli_dihydrochloridum: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27055181 Metaanaliza badań przeprowadzonych na przestrzeni 50 lat, na ponad 160 tysiącach dzieci o wpływie klapsów na zachowanie i wychowanie dzieci:

Parents who use spanking, practitioners who recommend it, and policymakers who allow it might reconsider doing so given that there is no evidence that spanking does any good for children and all evidence points to the risk of it doing harm


Wszelka wiedza jaką obecnie dysponujemy świadczy o
  • Odpowiedz