Wpis z mikrobloga

@chilon jeździłem niestety po wrocku rowerem na urlopie, masakra chyba najgorsze miasto do jazdy dla pedalarza. Czasami nie wiedziałem czy mam jechać chodnikiem, ścieżka czy może ulica kto to projektował?
Za to miło wspominam Białystok z takich wypadów, ścieżki albo ciągi wszystko dobrze opisane pokazane, nie jedziesz po ulicy tylko osobne trakty
@gdzie_ona_mnie_zabrala: Nie reagują z mojej obserwacji. Aż kiedyś pokusiłem się i napisałem do zdiumu już normalnie maila, bo ktoś sobie wyrwał i zabrał znak drogowy i przestawił na drugą stronę skrzyżowania. Opisałem, dałem zdjęcia ... i teraz stoją dwa znaki bo tego wbitego przez jakiegoś Janusza w ziemię nie zabrali ... a to, że niczego nie dotyczy, bo skrzyżowanie kończy mu ważność nikogo nie obchodziło ;D
@modzelem: jeśli chodzi o "zarośnięte" części to są miejsca gdzie dwukierunkowa jest zarośnięta przez krzaki do połowy szerokości i to na zakręcie, gdzie nie widać czy z naprzeciwka ktoś jedzie.
@gdzie_ona_mnie_zabrala: różnie, ale zawsze zgłoszenie trafia tam gdzie trzeba.
Czasami wycinają zgodnie z harmonogramem prac, a czasami czekam kilka dni.

Na jedno zgłoszenie czekałem ok tygodnia, inne ma być zrealizowane w czerwcu, ale słabo to widzę.

Ostatnio zgłosiłem też szkło na chodniku, a po dwóch tygodniach reklamację - zarządca został chyba ukarany mandatem.
@chilon: Możesz podesłać konkretnie jakie to są wymagania? A co do samych ścieżek to i tak się ciesze, że są bo przynajmniej w tych paru niebezpiecznych miejscach nie trzeba na drogę wyjeżdzać. Chociaz faktycznie ich rozplanowanie oraz połączenie jeszcze w wielu miejscach kuleje.
@chilon: Sorry coś internet wyslał podwójnie. Chyba, że chodzi ci o rozdział 9 z tego rozporządzenia: Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie z dnia 2 marca 1999 r. (Dz.U. Nr 43, poz. 430) tj. z dnia 23 grudnia 2015 r. (Dz.U. z 2016 r. poz. 124). Bo generalniej jak się wpisze normy to widać, że jeszcze jakieś dodatkowe kombinacje