Wpis z mikrobloga

#informatyka #pcmasterrace #siecikomputerowe #sieci #pytanie #komputery #pytaniedoeksperta

Mam pytanie do sieciowych mirków bo się na sieciach nie znam.
Mam router livebox 2.0, chce zamontować rejestrator kamer DVS-IPS2240 - rejestrator musi się łączyć z routerem za pomocą kabla, jednak nie chce go łączyć z liveboxem bezpośrednio.
Czy ja dobrze rozumiem, że to połączy się przez WIFI z liveboxem i dopiero do tego TOTOLINK N100RE V3 połączę kablem (chyba rj-45?) ten rejestrator i będzie wszystko śmigać?
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ten rejestrator dają do tych smiesznych kamer na wifi.

Chcesz mi powiedzieć że budujesz monitoring na WIFI XD? POWODZENIA XDDDD


@korni007: A co nie tak jest w kamerach ip do amatorskiego zastosowania?
  • Odpowiedz
@na_rowerze_samochodem_360 kamery po wifi do rejestratora a rejestrator po wifi do domowej sieci, no k---a stabilne to będzie po chuju. To po 1. Jeszcze rozumiem rejestrator na jakimś moście wifi wydajnym to puścić (tak 40-50mbps byłoby ok)
Ale tu masz drogę kamera - rejestrator bezprzewodowa. Chińskie kamerki nie należą do tych co mają stabilne i dobre radia ( ͡º ͜ʖ͡º)
A zresztą nie będę Ci tłumaczyć,
  • Odpowiedz
@korni007: a skąd wiesz do czego on potrzebuje? może te kamery mają co minutę robić zdjęcie i styka? po cholerę ma ciągać kable po mieszkaniu? nie przesadzaj w drugą stronę że WLAN to zło i c--j. 3 hale fabryki ma na WLAN postawione i działa. Jak widzisz piję herbatę i siedze na wykopie a nie na drabinie więc nie moze być źle.
  • Odpowiedz
@Variv jak już chcesz to tak robić, to kup najprostszego mikrotika rb951g i na nim zrób most. Tp link będzie płakać jak odpalisz wszystko na raz, albo dolzoysz jeszcze z 4 kamery
  • Odpowiedz
kamery po wifi do rejestratora a rejestrator po wifi do domowej sieci, no k---a stabilne to będzie po chuju.


@korni007: Rejestrator nie może być podłączony po wifi do sieci - musi być podłączony do sieci po kablu, tylko kamery są podłączone do rejestratora po wifi. Na tym polega mój problem z podłączeniem routeru do rejestratora.
  • Odpowiedz