Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 37
@niepanimaju: o widzę sami mądrzy tutaj. W ogóle to po chooy tam poszłaś jak święto i sklepy mają być zamknięte, po drugie może sobie stań na kasie jedynego sklepu w okolicy który jest otwarty bo "Janusz" biznesu ma w #!$%@? to, że jest święto i trzeba zarabiać, co drugim twoim klientem jest nayebany typek który właśnie szaleje na długim weekendzie a między czasie przychodzi ktoś kto jeszcze kupuje gówno potrzebny przedmiot
@doodcinki O tak. Wczoraj przyleciałem akurat, granicznik patrzył na mnie jakbym z alkaidy był. W drugą stronę zazwyczaj jest uśmiech, luźna gadka co tam u pana, przy okazji zapytanie wplecione z jakiego powodu przylatuje i takie tam. I wiadomo, że może ta gadka i troska nie są szczere, ale po prostu przyjemniej się od razu robi.

@Hloow A ja gdzieś to mam jaki kto ma nastroj. Pracuje ktoś w obsłudze klienta -
@khaes: Zgadzam się w 90 procentach z tym co powiedziałeś. Bo na lotniskach za granicą też można spotkać gburów, którzy patrzą na człowieka jak na terrorystę, spotkałem się z tym w Szkocji.

A tak ogólnie to w Polsce obsługa klienta stoi na bardzo niskim poziomie, jak ktoś był za granicą jakiś czas to bardzo się to rzuca w oczy. W sklepach, restauracjach, wszędzie praktycznie. Daleko nam do Zachodu w tym względzie.
@b0rubar: z perspektywy pracownika restauracji w Polsce i w UK jednak wybieram polskie podejście do klienta. Dla angoli jesteś gownem, który z usmiechem na twarzy powinien uklęknąć i obrobić pałę byle tylko zadowolić szanownego klienta. I tylko wspomnę bez rozpisywania się o ciągłych oskarżeniach o rasizm i homofobie jeśli nie dasz mu czegoś za darmo, nieziemskim syfie jaki po sobie zostawiają i kradzieżach.

W Niemczech tez chwile mieszkałem i ichniejsza obsługa
@Cephalopoda_Ammonoidea: Też dorabiałem w restauracji w UK i nigdy nic złego nie usłyszałem od gości, wszyscy byli mili, wyluzowani i wyrozumiali. Raz się chyba zdarzyło, że Anglik chciał oszukać koleżankę na kasie na kilka funtów ale to wyjątek. Taka jest specyfika tej pracy moim zdaniem, masz usługiwać gościom z uśmiechem na ustach i tyle.
@niepanimaju: najgorsze są dawne Społemy, kiedyś byłem w jednym z tychże sklepików to podszedłem do lady a Grażyna nawija przez komórkę, poczekałem z 20 sekund, ona popatrzyła się na mnie groźnym wzrokiem że jak śmię przeszkadzać jej w rozmowie xD #!$%@?łem stamtąd bez słowa, wiem że ona ma to w dupie bo i tak dostanie pensję, ale dziwię się kierownictwu bo ja bym takiego pracownika zwolnił w try miga. Dziwię się
@niepanimaju: Myślę, że to wynika z tego, że taka praca przyciąga ludzi o takiej przegrywowej mentalności, którzy zamiast traktować ją jak taki tymczasowy etap w życiu, a nie wyrok dożywocia, to właśnie siedzą latami w pracy, której nie znoszą, a potem mają pretensje do wszystkich tylko nie siebie...

Przede wszystkim dla mnie np. nie byłoby ujmą pracować na kasie. Nie byłoby ujmą pomimo tego, że nie chciałabym pracować na kasie całe
  • 0
Ciekawe dlaczego. Żeby tylko znaleźć coś co różni nas od zachodu a mocno wpływa na satysfakcję z życia.


@ediz4: no bo na zachodzie to sprzedawca w sklepie zarabia miliony xDD
W szczególności w takiej Hiszpanii, gdzie są jedni z najbardziej uśmiechniętych ludzi.

Idąc w skrajności można podać przykład takiej Ameryki południowej, gdzie bieda jak #!$%@?, ale uśmiech i chcecie do zabawy jest.

Polacy to prostu smutasy z kijem w dupie, tfu.
@DobrzeNaoliwioneLozysko: Nie musi ale ma sporo wyższą wartość nabywczą swojej pensji.

Idąc w skrajności można podać przykład takiej Ameryki południowej, gdzie bieda jak #!$%@?, ale uśmiech i chcecie do zabawy jest....

Polataj jeszcze bardziej po świecie. Może dojdziesz do wniosku czemu ludzie żyjący w jednej strefie klimatycznej są bardziej uśmiechnięci od innych
@DobrzeNaoliwioneLozysko:

średnie PPP w biedniejszych regionach Hiszpanii jest na poziomie Warszawy....

Średnie GDP PPP jest w Hiszpanii 30% wyższe.

Strefy klimatyczne? To już nie mówimy o pieniądzach, tylko i pogodzie? ( ͡º ͜ʖ͡º)....

To też ma wpływ. Jak chciałem porównywać sąsiadów o podobnym położeniu. Ty wyjechałeś z Hiszpanią czy Ameryką Płd.