Wpis z mikrobloga

87/100 #100oldgamechallange

Dzisiejsza gra:

Książę i Tchórz

Data wydania: Kwiecień 1998
Platformy: PC
Gatunek: point-and-click

Opis: Polacy kiedyś też potrafili robić udane gry, jednak nie wychodziły one poza nasz kraj( ͡° ʖ̯ ͡°)

Fabuła gry przedstawia losy tchórzliwego młodzieńca, który w pełnym magii, fantastycznym świecie musi wykazać się odwagą.Książe Galador zawsze słynął ze swojej odwagi. Niestety w momencie pojawienia się w królestwie Czarnego Rycerza za sprawą tajemnej magii jego ciało przybiera żądny przygód młodzieniec, który... niestety odwagą nie grzeszy. Na widok przeciwnika bierze nogi za pas i ucieka. W tym momencie nad zhańbionym młodzieńcem przejmuje kontrolę gracz. Jego celem jest rozwikłanie szeregu intryg i zagadek w baśniowym królestwie, pełnym magii, krasnoludów, wampirów i smoków. Na szczęście szybko znajdzie on sprzymierzeńca w wielkim magu Ariwaldzie, który akurat w pobliskiej karczmie sączy kolejny kufelek piwa...
Źródło: https://www.gry-online.pl/

To tyle jak ktoś ma jakieś pomysły/uwagi to zapraszam do komentowania( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oceny graczy PC:
Metacritic: brak
Gry-online: 8,7

#retrogaming #staregry #gry
Krx_S - 87/100 #100oldgamechallange

Dzisiejsza gra:

Książę i Tchórz

Data wyd...

źródło: comment_pQXIIRaXxCMVGVDxJ7tXACAme0VmAR8s.jpg

Pobierz
  • 28
@Krx_S: Moja pierwsza pełna wersja gry na mój pierwszy komputer x486 oraz za sprawą tej gry szybko monitor czarno biały został wymieniony na kolorowy () I ten błąd w grze a właściwie w poradniku do gry w KŚG, gdzie nie można było dostać się do kurhanu i trzeba było wykonać inną czynność aby pojawiła się ta droga. Po mimo tylu lat nadal to pamiętam
WuDwaKa - @KrxS: Moja pierwsza pełna wersja gry na mój pierwszy komputer x486 oraz za...
@Krx_S: za młodu bardzo lubiłem wszelkiej maści przygodówki, a KiT był jedną z moich ulubionych :D ładna, zabawna no i w sumie dobrze się zestarzała, jak to gry z rysowaną ręcznie grafiką. Pamiętam że przechodziłem to z siostrą i jej koleżanką, solucję z KŚG też pamiętam, no i znienawidzone elementy zręcznościowe, na szczęście bodajże trzy, z butem żebraka, rzucaniem kamieniem chyba i przepychaniem kamienia w piekle :D. Bardzo miłe wspomnienia, muszę
OdczuwamDysonans - @KrxS: za młodu bardzo lubiłem wszelkiej maści przygodówki, a KiT ...
@ostrzyjnoz: sprawdziłem, działa na dziesiątce nawet bez patcha do XPka który miałem w folderze, mogę zapisywać, odczytywać - jedynie przy pierwszej próbie instalacji defenderowi się nie podobał plik code.exe z obrazu płyty, ale dałem zezwól i zainstalowałem jeszcze raz ;) a pamiętam że na siódemce były problemy. Obraz oryginalnej płyty z tego co widzę.