Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Koledzy potrzebuję rady odnośnie zmiany kierunku studiów. Kończę właśnie 1 rok automatyki i robotyki, zastanawiam się nad rozpoczęciem od nowa na elektrotechnice wydziału elektrycznego. Odnoszę wrażenie, że na moim aktualnym kierunku nie nauczę się zupełnie niczego, multum przedmiotów które razem wzięte składają się na wszystko i nic. Czy chcąc iść zawodowo w stronę #plc stricte elektrotechnika nie będzie lepszym przygotowaniem?
#studbaza #automatyka #elektrotechnika #elektronika #studia
  • 18
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Nutaharion: Mówię także przez pryzmat kolejnych semestrów które również nie za wiele ciekawych rzeczy zawierają, na pewno w żaden sposób "ukierunkowanych" w zasadzie na cokolwiek. Odnoszę wrażenie, że po zakończeniu studiów nie zyskam żadnej specjalistycznej wiedzy, jedynie ogólniki o wszystkim.
@UrbanLegend: Ja skończyłem automatykę i robotykę, więc się nie zgodzę. Musisz po prostu wybrać, co Cię interesuje i czym chcesz się zajmować. Reszta rzeczy się przydaje jako wiedza ogólna. Ja się ukierunkowałem na systemy wizyjne, sieci neuronowe i pojazdy autonomiczne i to robiłem. Oprócz tego sterowniki plc, ale to w mniejszym stopniu. ;)
Koła naukowe, kursy, dodatkowe wykłady i coś wyniesiesz.
@Maffiozzo97: @UrbanLegend: Dokładnie, elektrotechnika bez specjalizacji to bardzo ogólny przedmiot. Od tematów związanych typowo z układami scalonymi do linii energetycznych przez np. automatykę. Jeśli masz opcję specjalizacji względnie wcześnie to warto się trzymać elektrotechniki.
@UrbanLegend: Wiesz co żaden kierunek studiów nie przygotuję Cię do zawodu programisty PLC tak jak pierwsza praca. Nie przejmuj się pierwszym rokiem studiów bo na każdym kierunku technicznym jest to samo. Nie uciekaj z AiRu bo jest większa szansa że tam zrobisz coś przy PLC niż na elektrotechnice. Ja na przykład kończę właśnie magisterkę na elektrotechnice (specjalizacja automatyka i meteologia elektryczna), a sterownika PLC nigdy nie dotknąłem na zajęciach.
@Kazuan: To jak u mnie z robotami na Airze, jedyne zajęcia na których miałem mieć styczność z robotami miałem teraz, na drugim semestrze - 4 zajęcia łącznie, jeden robot, 30 osób. Efekt taki, że w sumie to o tych robotach nic nie wiem.
@UrbanLegend: spokojnie nie przejmuj się tym, jeśli interesuje Cię programowanie PLC to zainteresuj się zestawami startowym dla studentów np. Fatek, Siemens, Eaton. Mozesz za kilka stówek dostać sterownik i zacząć się uczyć, a poradników w internecie znajdziesz sporo. Zaczniesz sobie coś powoli robić, a jak dojdziesz do praktyk to znajdź sobie dobrą firmę i jeśli będziesz ogarnięty to oni Cię po studiach zatrudnią. Możesz nawet skorzystać z darmowych symulatorów PLC to
@UrbanLegend: To już więcej programowania PLC nauczysz się w technikum mechatronicznym. Na AiR dużo tego nie ma bo kto powiedział że mają z cb zrobić programistę PLC? Równie dobrze możesz programować uC, projektować szafy sterownicze czy iść w IT.