Wpis z mikrobloga

Ukrainiec, który wyciagał ludzi z płonacych samochodów po wypadku pod Szczecinem ma szansę na otrzymanie obywatelstwa. Marszałek województwa obiecał poparcie wniosku złożonego do prezydenta Dudy.
A pomyśleć, że jak na ukraińskich portalach o tym zdarzeniu napisali to ktoś tam w komentarzach pisał, że na pewno dostanie obywatelstwo to nie wziąłem tego na poważnie.
Mężczyzna już teraz otrzymał upominki od marszałka (m.innymi pobyt dla rodziny w osrodku wypoczynkowym) . Na spotkaniu pojawił się wraz z rodziną.

źródło klik

#ukraina #szczecin #neuropa #4konserwy #polskiedrogi
szurszur - Ukrainiec, który wyciagał ludzi z płonacych samochodów po wypadku pod Szcz...

źródło: comment_9Z2zsft5t2zUMkrH7QiA4dpdItAzEDGH.jpg

Pobierz
  • 78
  • Odpowiedz
@BardzoWaznyUzytkownik: No on sie starał już wcześniej, a teraz marszałek obiecał napisać list z wstawiennictwem. Przecież on się tego nie domaga za pomaganie.
A obywatelstwo znaczy wiele gdy chce się gdzies mieszkac. Zobacz ile tysiecy Polaków rocznie wystapuje o niemieckie pomimo iż moga tam mieszkac z polskim.
  • Odpowiedz
@BardzoWaznyUzytkownik: dokladnie ja jak tlumacze ludziom ze dla mnie ukraina to nie narod i dla mnie ten twor w ogole nie ma tozsamosci narodowej to jest wielka inba oczywiscie ze rasizm haha. a tu prosze obywatelstwo polskie i zrzekam sie z miejsca ukrainy hahah i gdzie tu tozsamosc narodowa? pewnie babcia tego faceta do tej pory nie wie co to ta ukraina.
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol:

https://kresy.pl/wydarzenia/szef-msz-ukrainy-podwojne-obywatelstwo-tak-ale-nie-dla-rosjan-chyba-ze-zwroca-krym/

Przypomnijmy, że w październiku ub. roku na łamach portalu „Europejskiej Prawdy”, minister spraw zagranicznych Ukrainy napisał, że istnieje potrzeba debaty ws. podwójnego obywatelstwa na Ukrainie. Opublikował go w kontekście sporu z Węgrami odnośnie wydawania przez konsulat w Berehowie węgierskich paszportów Węgrom – obywatelom Ukrainy. Przyznał, że choć na Ukrainie uznawane jest tylko jedno obywatelstwo, to dwa paszporty posiadają setki tysięcy osób, co tworzy „rzeczywistość równoległą”. Sugeruje możliwość ograniczonego
  • Odpowiedz
dokladnie ja jak tlumacze ludziom ze dla mnie ukraina to nie narod i dla mnie ten twor w ogole nie ma tozsamosci narodowej to jest wielka inba oczywiscie ze rasizm haha. a tu prosze obywatelstwo polskie i zrzekam sie z miejsca ukrainy hahah i gdzie tu tozsamosc narodowa?


@acan123: Przypomnij, albo jak jesteś młody to dowiedz się jak Polacy rzucali polskimi paszportami aby dostac niemieckie przed wejsciem do UE ,
  • Odpowiedz
@szurszur: zdaje sobie sprawe ze za komuny czyt. prl'u swiadomosc narodowa w polsce byla duzo gorsza. natomiast czym jest i dlaczego powstala ukraina? chyba nie porownujesz kraju ktory istnieje od ponad tysiaca lat do tworu ktora ma ledwo 100 lat?
  • Odpowiedz
roznie jest zalezy kto u wladzy.


@acan123: A co do ma do twoich debilizmów odnośnie zrzeczenia się ukrainy? To nie ma nic wspólnego z tym co zostało napisane w artykule. W dodatku prawo o którym piszesz nie weszło w życie. Nie obowiązuje.

Przyznał, że choć na Ukrainie uznawane jest tylko jedno obywatelstwo, to dwa paszporty posiadają setki tysięcy


To, że władze uznają jedno główne obywatelstwo nie znaczy, że Ukrainiec przyjmując
  • Odpowiedz
@szurszur: bo nasze narody to syf. Przykre jak latwo sie zrzec kraju dla forsy. A ukry sa w tym najlepsi. Wielu ich poznalem na studiach-chca polskie obywatelstwo, karte polaka po czym jawnie nas krytykuja i objezdzaja. To trzeba nie miec godnosci dopiero. No ale jeszcze sie rzad na tym przejedzie. Ukrainskie enklawy to kwestia czasu
  • Odpowiedz