Wpis z mikrobloga

Ukrainiec, który wyciagał ludzi z płonacych samochodów po wypadku pod Szczecinem ma szansę na otrzymanie obywatelstwa. Marszałek województwa obiecał poparcie wniosku złożonego do prezydenta Dudy.
A pomyśleć, że jak na ukraińskich portalach o tym zdarzeniu napisali to ktoś tam w komentarzach pisał, że na pewno dostanie obywatelstwo to nie wziąłem tego na poważnie.
Mężczyzna już teraz otrzymał upominki od marszałka (m.innymi pobyt dla rodziny w osrodku wypoczynkowym) . Na spotkaniu pojawił się wraz z rodziną.

źródło klik

#ukraina #szczecin #neuropa #4konserwy #polskiedrogi
Pobierz
źródło: comment_9Z2zsft5t2zUMkrH7QiA4dpdItAzEDGH.jpg
  • 78
Jest to jednak rozwiązanie chwilowe. Jeżeli za dwa lata były minister nadal będzie chciał być Ukraińcem, konieczna stanie się rezygnacja z obywatelstwa Polski.


@acan123: No i gdzie tu Ukraina pozbawia obywatelstwa kogokolwiek? #!$%@? ty nawet nie potrafisz czytać to co wrzucasz. Kraj nie może pozbawić kogoś obywatelstwa. Taką decyzję musi podjąć tylko i wyłącznie obywatel. To od danego człowieka zależy zrzeczenie się obywatelstwa a nie od państwa.
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: ja #!$%@? dobra nie pozbawia cie TYLKO ZMUSZA DO REZYGNACJI Z KTOREGOS co jest rownoznaczenie z pozbawieniem. tak czy inaczej musisz zostac z jednym obywatelstwem. czyli pan ukrainiec ktory dostanie polski paszport juz za niedlugo BEDZIE ZMUSZONY DO WYBRANIA TYLKO JEDNEGO!.
@szurszur: w praktyce to nawet ukraincy jak mieszkaja za granica i nie maja drugiego obywatelstwa to maja problem zeby wrocic na ukraine a jak juz wroca i konczy im sie paszport to maja problem z wyrobieniem nowego. wiem ze w polsce moga miec obywatelstw ile chca, ale mowimy o ukrainie na ktorej dolary zalatwiaja wszystko i pewnie co miasto to obyczaj w wydawania czy zrzekaniu sie obywatelstwa. taki to wlasnie twor
@Krupier: dokladnie usa to kraj imigrantow.
@6thsurvivor: nie tylko zachodniopomorskie bo rejon wroclawia chyba byl tym najbardziej obleganym przez ludzi ze wschodu.
zapraszam do lektury skad i dlaczego wziela sie ukraina i dlaczego polacy maja wieksza tozsamosc narodowa? chocby dlatego ze w trakcie powstawania ukrainy polska byla w trakcie 3 rozbioru i nie bylo jej na mapie, a na ukrainie jest wojna tylko we wschodnim rejonie i ci mlodzi waleczni
@acan123: ej ale ukraińcy nie przyjeżdząją do Polski tłumacząc się wojną, to robią inżynierzy. Od dobrych 2 lat przyjeżdzają bo jest dla nich praca i warunki do niej, a do Niemiec tak łatwo nie mają. To typowa emigracja zarobkowa, tylko że mają dużo łatwiej z językiem niż my mieliśmy od czasu upadku komuny do wejścia do UE. Jedziesz za hajsem, zgarniasz tyle benefitów na ile pozwala Ci prawo i samoogarnięcie, jak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@BardzoWaznyUzytkownik: dokladnie ja jak tlumacze ludziom ze dla mnie ukraina to nie narod i dla mnie ten twor w ogole nie ma tozsamosci narodowej to jest wielka inba oczywiscie ze rasizm haha. a tu prosze obywatelstwo polskie i zrzekam sie z miejsca ukrainy hahah i gdzie tu tozsamosc narodowa? pewnie babcia tego faceta do tej pory nie wie co to ta ukraina.


No... A jak Polacy się srają o zielona kartę