Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich ogrodowych świrusów!
Kupiłem sobie ogródek działkowy(390m^2 w kwadracie) który był opuszczony kilka lat. - #chwalesie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pod tagiem --> #mojadzialka będę wrzucał fotorelacje z prac jakie tam wykonuje - można obserwować lub czarnolistować.

Może to być o tyle ciekawe, że nie mam praktycznie żadnego doświadczenia w tym temacie XD
Całą wiedzę na ten temat będę brał z internetu, od Taty działkowca i(mam nadzieję) od was!
Wpisy będę robił co "jakiś czas" aż zmiany będą widoczne.

A teraz do rzeczy:

Wpis nr. 1

Zdjęcie wykonane w "lewym górnym" rogu działki od wejścia, po pierwszym koszeniu. "Trawa" - czyli chwasty, krzaki i Bóg wie co jeszcze miała około 1,5m więc zdjęcie przed nie miało by żadnego sensu. Zaczynam od porządkowania czyli pale suche gałęzie siano i chwasty. Już zauważyłem wiele nierówności dołów i kilka podkopanych pni które poprzednik pewnie chciał usunąć. Najgorzej wygląda płot na wprost, były właściciel zasypał go wszystkim co się dało(gałęzie, śmieci, krawężniki, gruz). Więc najpierw chciałbym się do niego dostać a śmieci wywieźć. Pod płotem po prawej stronie(czyli od wejścia) jest usypane dużo ziemi będę musiał to jakoś rozplantować. Jest kilka drzew: jabłoń, śliwka, leszczyna - które najprawdopodobniej pójdą do wycięcia. Działka ma być czysto rekreacyjna: altana, jakieś kwiatki krzewy, młode drzewka no i trawka. Jest stolik i ławeczka ale stare i zniszczone.

Chyba tyle słowem wstępu. Pracy jest masa ale jestem nastawiony pozytywnie, a relacja na wikop ma mnie zmotywować do działania!

Zdjęcia postaram się robić z tego samego miejsca aby był fajny efekt "metamorfozy" ale czasem i z konkretnych miejsc na działce gdzie będę miał jakiś problem czy coś. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z ochotą przyjmę wszystkie komentarze i sugestie co do wszystkiego bo jestem w temacie zielony.

Dobrego tygodnia i niech wam wszystko pięknie rośnie Mireczki!

#ogrod #ogrodnictwo #dzialka
pastryk - Witam wszystkich ogrodowych świrusów!
Kupiłem sobie ogródek działkowy(390m...

źródło: comment_1VRtlXEOtCJJvx77JfJovmuUTos6qWZQ.jpg

Pobierz
  • 26
@pastryk: bojowkadrzewna here :D zgadzam się z przedmówcą, zostaw pan drzewa, jeżeli są w dobrym stanie. przy owocówkach nie ma zachodu, tzn. możesz się bawić w cięcia, opryski, ochronę przed mrozem, ale zasadniczo możesz też wyłożyć jaja - z wieloletniego doświadczenia przy swoich wiem, że i tak mnie obdarują.

Szkoda lat które trzeba, żeby wyhodować drzewo do owocowania. nie trzeba się szczególnie #!$%@?ć ze zbiorami, tym bardziej, że masz raptem trzy
Jest kilka drzew: jabłoń, śliwka, leszczyna - które najprawdopodobniej pójdą do wycięcia.


@pastryk: nie polecam usuwania ich. Warto natomiast przemyśleć jakieś siedziska pod nimi, ponieważ w lato są równie dobre co parasol.
A także: owoce to dobra przekąska do piwa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Działka ma być czysto rekreacyjna: altana, jakieś kwiatki krzewy, młode drzewka no i trawka. Jest stolik i ławeczka ale stare i zniszczone


Te
tyrald - > Jest kilka drzew: jabłoń, śliwka, leszczyna - które najprawdopodobniej pój...

źródło: comment_JMufV7oODAGfyAU1Cb4GQ5lrlUSJ1CNH.jpg

Pobierz
@tyrald: Właśnie przekopania działki boje się najbardziej ( ͡° ʖ̯ ͡°). Co do kompostownika to będzie bo być musi tak jak u Ciebie. Co do kwiatków i rabatek - kiedy będę na etapie dekoracyjnym to pozwolę sobie zawołać lub napisać na priv. Możesz obserwować tag to będziesz wiedział gdzie jestem z robotą : ). No i dzięki za rady! Wszystkie się przydadzą! (
@HorribileDictu: Ale to działa w 2 strony. Dlaczego mam być cicho, bo sąsiad chce spać? A może ja akurat chce grilla sobie zrobić? Moja działka przecież. ¯\_(ツ)_/¯
Najlepiej po prostu iść i się z sąsiadem dogadać.