Wpis z mikrobloga

Nigdy nie miałem problemów z prawem, nigdy nie łaziłem po mieście z towarem w kieszeniach, nie wyznawałem ideologii JP, jestem szarym obywatelem żyjącym zgodnie z literą prawa. Natomiast nadal nie mogę wyjść z przeświadczenia, że w normalnym kraju widząc patrol Policji na ulicach czy radiowóz na drodze obywatel powinien mieć swoiste poczucie bezpieczeństwa. W Polsce natomiast jak widzę patrol Policji zastanawiam się za co zaraz mogą #!$%@?ć mi mandat, albo co im się nie spodoba.
#policja #oswiadczenie #oswiadczeniezdupy #przemyslenia
  • 16
@Bardamu: tak tu jest. Jakiś czas temu, chyba po Euro, ale nie pamiętam dokładnie, pisał jakiś brytyjski dziennikarz jak się mu podobało w Polsce. Zwrot akcji był taki, że był tu też zaraz chwilę po Okrągłym Stole robić reportaż o upadku komunizmu. No i generalnie stwierdził, że Polska dokonała niesamowitego postępu, że jest wszystko piękne i europejskie, ale że widać pozostałości komunizmu, bo na przykład policja urządza zasadzki na obywateli i
@Bardamu: Kiedyś myślałam że mnie to nie dotyczy, dopóki policja mi nie zrobiła wjazdu na chatę, przewalili wszystkie rzeczy, ubrania łącznie z bielizną, powywalali książki z półek, przewertowalil dokumenty. Czemu? Mieli nakaz prokuratora bo obserwowali moje mieszkanie od jakiegoś czasu i byli pewni że jestem jakąś patolką którą poszukują za przetrzymywanie ludzi. JA #!$%@?
Totalna abstrakcja. Nadal mi ciężko w to uwierzyć.
@Bardamu: @S_____: Bo w tym kraju dużo w domach się gada źle o policji nawet jeśli zbytnio się nie miało z nią do czynienia. Taki mamy klimat. Tymczasem większość z nich to normalne ziomki i o ile nie wyskoczysz do nich z #!$%@? to często przymkną oko. Czasem mają taki dzień, że coś muszą złapać i koniec, ale to już zbytnio nie ich wina. Mój ojciec zawsze na nich najeżdża
@Bardamu mnie przeszukali tajniacy w Krakowie(caly plecak, kieszenie wszystkie) kiedy stałem pod akademikiem jedząc banana i czekając na kumpla bo szliśmy razem na siłownię. Posłużyli sie sformulowaniem, ze przypominam kogoś kogo poszukują choć było ciemno a ja byłem w kapturze xD
Jeżeli się to wydaje Wam niedorzeczne, poszukajcie o akcji policyjnej gdy sprawdzali w wyrywkowych kontrolach nawigacje samochodowe, czy ktoś nie ma pirackiej automapy "wgranej". Zupełnie jakby na posługi prywatnej firmy...


@DulGukat: przecież to był (jeśli dobrze pamiętam) fake news rozsiewany przez AutoMapę. Masz jakieś źródła?
@S_____: mają normy mandatowe do wyrobienia, nie mogą wszystkich wypuszczać.
Dlatego starają się jeździć w takie części powiatu gdzie mają najmniej znajomych i m.in. dlatego lubią zatrzymywać obce rejestracje.
Od ok. 2 miesięcy wpada do nas wojewódzka na masowe łapanki, razem z inspekcją transportu drogowego na zmianę szturmują. A to wszystko przez to, że nasze chłopaki za mało wlepiają mandatów.
w pierwszej sytuacji jeżeli cie tylko skontrolowali to co z tego,