Wpis z mikrobloga

Witam. Mam poważne pytanie. Poważne, gdyż skierowane do osób po nowotworze.
Czy rak zostawił Wam powikłania związane z bólem?
Jesteście zapisani w Poradni Leczenia Bólu?
Jak długo będą przepisywać te śmieszne plasterki od których tylko chce się wymiotować?
Ile trzeba tam chodzić, żeby dali porządny lek przeciwbólowy?
Tak, mam na myśli opioidy.
Albo cokolwiek co pozwoli 'normalnie' funkcjonować.
Pregabalina pomaga na bóle neuropatyczne.
Ale co z resztą????
Coraz częściej ból odpiera chęć do życia
Czy jest jakieś wyjście? (legalne) - póki co dawanie po kablach odpada

Pozdrawiam i życzę zdrowia bez zaskoczeń :)

#medycyna #lekarz #leki #rak #onkologia #problemypierwszegoswiata #pytanie #pytaniedoeksperta #szpital #depresja #psychiatria #pomocy
  • 15
  • Odpowiedz
@pul_litra_wstydu: do poradni leczenia bólu, jeśli szybko to pewnie trzeba prywatnie, znajdź jakiegoś polecanego lekarza, zazwyczaj to anestezjolodzy są i oni się znają najlepiej na analgezji. Opiszesz wszystko po kolei i jeśli medycyna będzie w stanie coś zdziałać to pomogą.
  • Odpowiedz
@verdelux:
bylem u 3 prywatnie, Dopiero 3 sie zlitowal i kazal mi isc do PLB. Powiedzial, ze juz dawno powinienem tam byc ale oczywiscie nikt nawet slowem o tym nie wspomnial.
Poszedlem i dostalem jakies plasty. Nie dzialaja, tylko czuje chec wymiotowania.
Juz chyba wole zachlac ryja i isc spac. Przynajmniej nie bede nic czuc ;p
  • Odpowiedz
Te plasterki to właśnie opioidy. Jeśli uważasz, że działanie jest za słabe koniecznie zwróć się do lekarza przy następnej wizycie, powinien ci pomóc- onkolodzy zajmują się właśnie też tym. Tak samo z objawami niepożądanymi
  • Odpowiedz
@pul_litra_wstydu: to musisz iść jeszcze raz do poradni i powiedzieć co jest nie tak, spróbują z innymi. Różne leki na różnych ludzi różnie działają, opioidy to najbardziej. Ale jest duża szansa że coś dobiorą i pomogą :)
  • Odpowiedz
@Koperek01:
tak wiem. Buprenorfina
Mowilem, ze nie chce plastrow, ze wole tabletki. Cos co zadziala szybko. A nie Doreta / Tramal retard ktorego poczulem bo jakichs 5 godzinach. A wlasciwie jedyne co poczulem to, ze mi sie oczy zamykaja i boli mnie brzuch.
  • Odpowiedz
@pul_litra_wstydu: Ale te epizody bólu masz cały czas czy narastające epizody które też mijają po czasie? Może potrzebujesz właśnie tych plastrów jako bazę+ coś szybko i krótko działającego.
Niestety tak właśnie ustala się metodą prób i błędów dawki i leki bo każdy jest inny, a jednocześnie unika się stosowania stałych dużych dawek ze względu na działania niepożądane. Musisz dobrze nakreślić lekarzowi jak wygląda charakter, jak mocno 1-10 kiedy, jak długo itp.
  • Odpowiedz
@pul_litra_wstydu: plastry są trochę lepsze bo mniej obciążają wątrobę, nie ma efektu pierwszego przejścia i mają stały czas uwalniania. Na leczenie bólu są schematy, ale wszystko zależy od rodzaju bólu, skoro nie pomagają opioidowe to może lekarz będzie jakieś adjuwanty próbował dodawać. Tak jak tu kolega pisze, próbuje się różnych aż któryś lek będzie miał akceptowalne działania niepożądane przez pacjenta.
  • Odpowiedz
@Koperek01:
Dostalem pregabaline na bole obwodowe (poniszczone nerwy)
Mam tak zniszczone cialo po sterydach ze 30min siedzenia w 1 miejscu to bol jakby skora sie darla.

@verdelux:
Opioidy dzialaja. Kiedy bylem w stanie krytycznym w szitalu dawali mi petydyne. Dzialala. Gorzej po odstaniewiu bol wracal. Najlepiej gdybym mial cos co zadziala szybko ale krotko.
  • Odpowiedz
@Koperek01: @verdelux:
Wiem, Slyszalem. Ale nie licze na to. Predzej kupie sobie na lewo niz mi to przepisza.
kurde... Tak jak lekarz POZ trafil mi sie super. Rozumie problem i przepisuje co trzeba tak w PLB jest juz ostrozniej z przepisywaniem lekow. Ale w sumie to chyba zawsze tak jest. Zanim dostanie sie porzadne leki to minie z pol roku.
A no i boli mnie troche podejscie lekarzy. Z gory
  • Odpowiedz