Wpis z mikrobloga

Loszka z pracy przez cały tydzień jęczała że klima be i jej zimno, a ona przez nas w końcu zachoruje.
Tak, w 32-stopniowym upale, ta pinda narzekała że klima nastawiona na 23 to lodówa i ona zamarza.

Okazało się że wczoraj wieczorem wychodziła ostatnia i ją uszkodziła specjalnie, o czym poinformował szef.
Tak, dała się nagrać na kamerze xD
Ludzie w robocie dowiedzieli się o tym oficjalnie, szef się nie #!$%@?ł w tańcu xD
Loszka zapłaci za naprawę, ale to nic( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dziewczę schowało się w toalecie, a potem posłała koleżankę po swoje rzeczy, bo stwierdziła że źle się czuje i idzie do lekarza po L4. Wszyscy są tak #!$%@? że jakby tam przyszła to rozerwą ją na strzępy.
W sobotę nikt nam tego nie naprawi, jutro tym bardziej, bo weekend.
Dobrze że mam urlop, bo z relacji wynika, że kończą się butle do dystrybutorów, szef poleciał po nowe. Wszystkie wiatraki wyciągnięte z piwnicy wyczyszczono i pracują na pełnej #!$%@?, przeciążając sieć. Majster robi co może, by instalacja nie jebła.
Informatyk siedzi w piwnicy, niby dbając o serwer a tak naprawdę dlatego, bo tam chłodniej te parę stopni.

Laska była dotychczas lekko nielubiana w oddziale przez swoje #!$%@? o byciu fit, ale nic poza tym. Teraz ją znienawidził cały budynek
( ͡ ͜ʖ ͡)

#pracbaza #logikarozowychpaskow
  • 202
. Wszystkie wiatraki wyciągnięte z piwnicy wyczyszczono i pracują na pełnej #!$%@?, przeciążając sieć


@WodzNaczelny: to musicie miec sto (tak #!$%@? 100) tych wiatrakow zeby rownaly sie poborze pradu 1 (slownie jednej) klimatyzacji o przecietnej mocy
co Ci do tego że ktoś siedzi przy 22 stopniach w bluzie? XD tak trudno pojąć że różni ludzie mają różny poziom komfortu cieplnego?

@azetka: to, że bluza to się nadaje na 16-19stC, a nie 25stC, bo jak klima nastawiona na 22 to zawsze jest więcej. Niektórym to #!$%@? na sam widok cyferki, nie ważne, że w biurze jest 26stC to już bluzy trzeba bo klima na 22st xD
@WodzNaczelny nie do końca wiem jak to działa, ale jak mieszkałem w Polsce to jak ustawiłem w zimę kaloryfer, że było ponad 23 stopnie w mieszkaniu to umierałem z gorąca - kładłem się nago całkiem odkryty i tak z gorąca nie mogłem zasnąć.

Teraz mieszkam w tropikach (na zewnątrz 33 w dzien, 26 w nocy ~ 80-90% wilgotności praktycznie przez cały rok). Jak ustawię w mieszkaniu klimę na cokolwiek poniżej 27 stopni
bo ktoś nie ogarnia, że klimatyzacja ma chłodzić do w miarę normalnej, pokojowej temperatury, a nie robić za chłodnię

@bezbekpol: przecież temperatura pokojowa to 21-23stC właśnie i wtedy się najlepiej pracuje, a nie 28stC. A jak chodzi klima to i tak nadal jest temperatura trochę wyższa. Chłodnia to 16-18stC
@WodzNaczelny: Prawda jest taka, że klima powinna być ustawiona najwyżej 3-4 stopnie niżej, ale samce alfa będą #!$%@?ć swoje. Nawet na kompromis nie pójdą i np. nie ustalą, że godzine 23 stopnie, godzine 26 stopnie. Totalni kretyni. Jedna osoba u nas nieźle sie pochorowała i złapała jakieś choróbsko neurologiczne i teraz słono za to płaci już kilka lat i cholernie jej współczuję, kiedy widzę, jak się męczy, ale mimo wszystko nie
@WodzNaczelny: #!$%@?! Miałam tę samą sytuację, jak ktoś narzekał na klimę w pociągu w 2018 r., gdy jechałam na koncert zespołu progresywnorockowego Yes - ARW. I skończyło się na tym, że nie mogłam wytrzymać, ale stary robił raban, ze to nietaktowne tak prosić. Potem wreszcie poprosił o klimę. Ale znów zaczęli wyłączać.
@SpokojnyPan:

Po pierwsze

Zakres temperatury powietrza, w której człowiek czuje się dobrze, jest bardzo zróżnicowany. Zależy on od preferencji osobistych, ubrania, odżywienia, pory roku, wieku, płci. Na przykład temperatury zapewniające dobre samopoczucie, są zazwyczaj wyższe dla kobiet i osób starszych niż dla mężczyzn i osób młodszych. Ponadto w wyższych temperaturach człowiek czuje się lepiej latem niż zimą. Ten zakres temperatur określany jest jako strefa zapewniająca dobre samopoczucie. Zimą, dla osoby ubranej,