Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, mam taki problem.
#bombelekwdrodze
Nie wiem czy jestem (zostanę) ojcem dziecka.
Sytuacja wygląda tak:
Mam 20 lat, ma przełomie stycznia - lutego spotykałem się z dziewczyna poznana na tinderze, były seksy (gumki). Wszystko było cudownie.
Pod koniec lutego, zaczęła narzekać ze boli ja brzuch, ja zaśmieszkowałem, ze to może być ciąża i profilaktycznie zrobiliśmy test Hcg - wyszedł pozytywny.
Bardzo się ucieszyłem i zacząłem już planować wspólne życie, pomimo studiowania w obcym mieście.
Jednak po kilku dnaich Ona się wystraszyła, powiedziała, że jest to dziecko jej byłego i zerwała ze mną kontakt.
Bardzo to przeżyłem i chciałem do niej wrócić, ale ona stale ignorowała moje wiadomości.
Miesiąc później, dotarła do mnie wiadomość, że zaręczyła się z byłym chłopakiem.

Ja po trzech miesiącach po zerwaniu jakoś się ogarnąłem z tego związku i znalazłem druga dziewczynę, z która jestem teraz w szczęśliwym związku.

Problem jest taki, że ostatnio zaczęła do mnie pisać i przesyłać zdjęcia usg #bombelka.
I pisać, że się nie układa z aktualnym narzeczonym, co skłoniło mnie do zastanawiania się czy rzeczywiście on jest ojcem dziecka.

Moje pytania jest takie:
1) Biologiczne/prawne:
Jakie mogę podjąć kroki, aby upewnić się czy dziecko jest moje, czy mogę to jakoś zrobić teraz czy dopiero po narodzinach (biologiczna strona). Oraz jak wygląda to z ze strony prawnej. Ona jest w narzeczeństwie – „konkubinacie” z chłopakiem, natomiast o jej wyskoku ze mną nikt nic nie wiedział.

2) Moralność:
Czy uważacie, że dobrze postąpię, jeżeli, po narodzinach dziecka ona nie odezwę się do mnie słowem, tylko pozostanie przy swoim chłopaku, a on je uzna bez testów? I ja nigdy nie dowiem się czy przypadkiem nie jest to moje dziecko?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania możesz po urodzeniu dziecka złożyć wniosek o ustalenie ojcostwa. Wydaje mi się że to przysługuje obu stronom. Jeżeli ojcostwo zostanie uznane (sąd bierze pod uwagę wyniki badań genetycznych, ale nie da się zmusić matki dziecka by umożlliwila ci wykonanie takowych) to będziesz musiał ustalić formę opieki nad dzieckiem i zapewne płacić alimenty (bo raczej sąd ustanowi miejsce zamieszkania dziecka z matka). Jeżeli testy nie potwierdza ojcostwa to możesz się śmiało odciąć