Wpis z mikrobloga

Chce zakupić czytnik e-book i zastanawiam się pomiędzy Kindle Paperwhite 4 a Inkbook Prime HD. I w zasadzie dylemat mam stąd, że kupując kindla mam o wiele mniej książek dostępnych na Legimi i jest mniej wygodny w użytkowaniu. A z drugiej strony no Kindle to zdaje się lepszy jakościowo, itd? Czy ktoś obeznany w temacie mógłby mi doradzić?

#ebook #kindle #ksiazki #czytniki
  • 16
@krasej: Mam i Kindla (starego) i Ink booka HD.

W Kindlu na pewno mamy lepsze wykonanie, lepszy OS oraz dłużej trzymała bateria jak był nowy (tak mi się wydaje). Inkbooka wziąłem ze względu na wygodę legimi. Więc generalnie Kindle jest lepszy, inkbook ma legimi.
@krasej: mam inbooka obsydiana 3 i pół roku, czytam codziennie, czasami się coś tam wysypie ale nie miałem przez ten czas większych problemów, wygodne jest że czyta prawie każde formaty, od biedy nawet pdfy przejdą, na kindlu z tym jest problem. Kindle ma lepszą baterię ale moim zdaniem nie ma to znaczenia bo czas działania jest bardzo długi. O sklepach typu legimi i inne się nie wypowiem bo używam tylko kopii
@Kaczus2B: Czemu inkbooka sobie darowac? A jeśli chodzi o pocketbook to jakiś konkretny model polecasz? Chodzi mi tak do 500zł i żeby legimi śmigało bez problemu. Czytałem recenzje itd, ale cały czas różne opinie i nie moge się koniec końców zdecydować
@krasej: 1) czytalem troche niepochlebnych opinii, 2) moge sobie wyobrazic ze wzgledu na to, kto te marke obsluguje, ze jest to prawda (mialem kiedys inny produkt przez ta firme dystrybuowany, mial jedna podstawowa wade, kiepsko spasowane oprogramowanie), po tym jak kiedys pracownicy tej firmy pisali mase glupot na forum.eksiazki.org w watkach, ktore w jakikolwiek sposob krytykowaly wyroby tej firmy. Ogolnie to dobre miejsce, warto przegladnac jak chcemy kupic jakis czytnik, duzo
@krasej: na InkBooku sporo osób się przejechało, m.in. z powodu kiepskiego oprogramowania, które nie robi tego, co powinno. Podstawowy model tej arki nawet niektórzy recenzenci uznali za najgorszy czytnik w ciągu ostatnich paru lat (http://cyfranek.booklikes.com/post/1790546/inkbook-lumos-jest-juz-pierwsza-recenzja). Jeśli zależy Ci na większym dostępie do Legimi niż na Kindle, to zdecydowanie PocketBook, jako rzecze @Kaczus2B. Tu znajdziesz zestaw modeli obsługujących Legimi: http://cyfranek.booklikes.com/post/1801698/wypozyczalnia-e-bookow-legimi-na-czytnikach-pocketbook-zestawienie

W okolicach 500 PLN, to Touch Lux 4 na przykład