Wpis z mikrobloga

Ja to tutaj tylko zostawię. Połączenie dwóch teorii spiskowych - ostatnich rewelacji o Paul Le Roux i Craight'u Wright jakoby dorwał zaszyfrowany dysk twardy z kluczami Satoshiego i teraz próbuje go zbrutalforcować.

#bitcoin #kryptowaluty #bsv
dr_Klotz - Ja to tutaj tylko zostawię. Połączenie dwóch teorii spiskowych - ostatnich...
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dr_Klotz: Niezła historia tego https://en.m.wikipedia.org/wiki/Paul_Le_Roux
zainteresowało mnie to ze względu na historię z truecrypt używałem tego do filmów i dobrze pamiętam dzień w którym na stronie truecrypta pojawiła się informacja że nowa wersja nie jest uważana za bezpieczną.

Ten gościu już nie wyjdzie z więzienia i jeśli to on jest SN, czego wykluczyć nie można, to w sumie dobrze. Ale tego pewnie się nigdy nie dowiemy.
  • Odpowiedz
  • 0
@plaisant no nie wiem czy tak dobrze... Gorzej jeśli Craig Wright ma faktycznie jego zaszyfrowany dysk twardy i tylko odpowiednio duża moc obliczeniowa dzieli go żeby się dostać do kluczy Satoshiego. Nie jestem specem od amerykańskiego prawa ale z tego co czytałem to nawet po byciu skazanym można się dogadać z prokuraturą jeśli faktycznie ma się coś dużego do zaoferowania. Może i go nie wypuszczą ale mogą go w nagrodę przenieść
  • Odpowiedz
@dr_Klotz: widzę że nawet książkę o nim napisali, poczytał bym ciekawe czy dostępna gdzieś w necie, jeszcze nie szukałem "Hunting Leroux"

teraz mamy 2019, nasiedział się już długo i wartość BTC też jest wysoka, gdyby chciał to by już to wykorzystał, może miał zaszyfrowane te (aż 20k kluczy jak pisze cyber) na tym dysku tylko hasła zapomniał :D

jak dobrze zaszyfrował i długie hasło to przez następne 10-20-50 lat tego
  • Odpowiedz
@dr_Klotz: ten PaulLeRoux to k---a bandyta zabijał ludzi, przyznał się do siedmiu zabójstw, w stanach nie wypuszczają takich, poszedł na współpracę i za te morderstwa go nie osądzili ale ma inne poważne zarzuty, tam 3x dożywocie pewnie przybiją
  • Odpowiedz
@plaisant Kwestia tez szczescia, statystycznie to wiadomo, ile potrzeba lat by zbrutforsowac dany klucz, czyli odkryc wszystkie mozliwosci z ktorych jedna jest prawidlowa ale w rzeczywistosci przy odrobinie szczescia ten klucz moze sie pojawic na samym poczatku a nie na koncu wszystkich mozliwosci. To jak z lotkiem, nie musisz wykupic paruset milionow wszystkich mozliwych losow by trafic szostke
  • Odpowiedz
@aptudeskaj: a co jeśli hasło składa się ze 100 znaków lub więcej? dla mnie to jest nie do odszyfrowania do tego trzema algorytmami
myślę że ten dysk nie istnieje a nawet jeśli to nie do odszyfrowania przez następne 50 lat
  • Odpowiedz