Wpis z mikrobloga

@Bananowy_Kochanek: ja jestem w pewnym sensie zachwycony, chyba wiecej na tym gralem przez ostatnie 2 tygodnie niz na pc.
w zasadzie to kupilem 2 (drugi nie rozpakowany) i wczoraj jeszcze jedna o pare funtow taniej z amazona (brakowalo mi w koszyku paru funtow do wysylki to wzialem najwyzej odesle)
nie wiem na c--j mi tego tyle ale to jest chyba jedyny sprzet emulujacy ktory bez zbytniego p---------a sie z nim ma dzialajace pady i mozliwosc eliminacji laga. w zasadzie to dziala prawie jak na pc (wiadomo ze pc szybszy). jestem gdzies na etapie skladania sobie jednego wlasnego pendriva, w zasadzie to moglbym miec nawet ze 2 (jeden https://www.arcadepunks.com/playstation-classic-new-retroboot-64gb-build-overview-6500-retro-games/ a drugi normalnie z grami na psx ). nie no serio tak z 256GB na same gry z ps1 to jest ok, 128GB to jest malo.

utknalem gdzies na drzewku katalogow, samo skopiowanie plikow z pendraka na pendraka i scalenie tego nie dziala ale to jeszcze
  • Odpowiedz
@acctim: o i taka recka mi sie podoba. :) Ja to w sumie mam bon na 40 zł do Media Markt jak zrobie zakupy za 250 zl i zastanawiam sie czy:

- nie kupic teraz 2 sztuk
- brac 1 i potem dokupic.
- wydac ten bon na SSD 500GB-1TB
- idealna opcja to promka PS1 z
  • Odpowiedz
@Bananowy_Kochanek: ja mysle ze sie nie oplaca i pecet lepszy ale jak masz pieniadze do rozesrania i nie gryziesz gruzu jak axelio zeby przezyc w biedastoku to mozna kupic z nudow.
to sie sprawdza tylko w jednym celu, zeby to podlaczyc do czegokolwiek co ma hdmi, jako konsola przenosna to sie nadaje, mozna by spokojnie na tych konsolkach retromuzeum otworzyc czy jakis konwent zrobic zamiast ciagnac ze soba splesniale atari czy pegazusa.
nie wiem co to za bon chyba lepiej ssd jesli potrzebny. snes moze spoko bo tez ma 2 kontrolery i dedykowany system ale spokojnie psmini pociagnie i snesa bo przeciez gralem. psmini ma lepsze bebechy tyle ze trzeba grac ps1 padem no to minus.
na psp -> ps1 gralem moze raz, oczy bolom zreszta chyba sejwowania nie ma i czitow, na psmini powinny byc obie rzeczy

nie wiem co bedzie grane, moze bym to wzial do roboty ale na 4 osoby sa na pewno zolwie ninja z automatow. na pewno bym potrzebowal 2 padow a w jednym porcie siedzi pendrak (podobno nie musi ale na razie siedzi, tak czy siak pewnie bede wybieral opcje taka by nie wylamac gniazda a z tylu jest mikro usb no to wiadomo ze lepiej podlaczac
  • Odpowiedz
@acctim: ja na tym sie bawie z emu na Linux Mint (bo tego jest multum) takze to z PC czy tez swoje plyty z PCWK/Chip przejrzec (bo ze starszym prenumeraty bralismy). A dodatkowo to mam PS2 z HDD (linux na pokladzie + kabel component), Nintendo DS i X360 (a dla odmiany + gry z Games With Gold) takze jakos jeszcze na zycie hajs mam nawet jak troche sie rzeczy kupi na gieldzie/lombard/komis. Wiec to co mam to starczy i nie pali mi sie d--a ,,o premiera dzis to kupie za 399 zl" tylko poczekam jak stanieje i gitara ;)

Generacja PS4/X1/NS pokazuje, ze nie ma sensu pchac sie w zbieractwo (gry na steam tak robia) bo idac ze wszystkim do tylu to i tak masz sporo zaleglosci, 2 komaptybilnosci (i inne duperle) oraz 3, gdzie wylacza serwery i puf ni ma.

Mnie zastanawia czy ten PS1 wykryje zewnetrzy naped i cyk
BananowyKochanek - @acctim: ja na tym sie bawie z emu na Linux Mint (bo tego jest mul...

źródło: comment_vHGRlINZ96kaHZSzYdCdcNTtCkeE6o9c.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz