Wpis z mikrobloga

@rzuberbozy: nie rozumiesz co czytasz. Składki nie są odprowadzane w przypadku uzyskiwania dochodu z tytułu bycia udziałowcem, a jednocześnie członkiem zarządu spółki. To pomniejsza podatek najbogatszym, nie zaś nierówności. Innym tematem jest zwykle odliczenie kosztów uzyskania przychodu, gdzie możliwość takich odliczeń jest najmniejsza w przypadku umów o pracę/umów cywilnoprawnych, siłą rzeczy tak jest.

Poza tym, 10% osób o najniższych dochodach, ma epizod bycia w grupie bezrobotnych, co również potencjalnie zwiększa udział
według mnie dobrobyt to adekwatna ilość jedzenia, mieszkanie oraz możliwość leczenia i kształcenia się dla każdego.


@animelover_97: To w takim razie w Polsce mamy już dobrobyt. I już więcej nam tego dobrobytu nie potrzeba.
@dr3vil: jestem kosmopolitą co mogłeś zauważyć na screenie. tzn obchodzi mnie cała Ziemia, a nie tylko jej kawałek który ma taki sam kolorek na globusie.

zresztą, nawet w Polsce dalej nie mamy dobrobytu - edukacja i służba zdrowia w opłakanym stanie, mieszkań brakuje przez co na wynajem klitki trzeba wydać pół wypłaty (jak nie więcej) no i jakość jedzenia pozostawia wiele do życzenia i tylko klasa wyższa i średnia może sobie
@animelover_97: Jeśli pracujesz nawet za minimalną w Polsce to 90% ludzi na świecie ma gorzej. Możesz ich dotować ze swojej wypłaty. Nikt nie broni. Ale żeby systemowo i przymusem okradać ludzi z ich zarobionych pieniędzy i oddawać biedniejszym to już czyste #!$%@?ństwo. Po co wtedy pracować, starać się być lepszym od innych jak zarobisz tyle samo co reszta? Redystrybucja dóbr poprzez okradanie tych co im się chce to równanie w dół.
@dr3vil:

Jeśli pracujesz nawet za minimalną w Polsce to 90% ludzi na świecie ma gorzej.

potrzebne źródło.

Możesz ich dotować ze swojej wypłaty. Nikt nie broni.

mogę to robić, ale ja sam nie zlikwiduje problemu biedy na świecie. do tego potrzeba zaangażowania wszystkich ludzi.

Ale żeby systemowo i przymusem okradać ludzi z ich zarobionych pieniędzy i oddawać biedniejszym to już czyste #!$%@?ństwo.

nikt nikogo nie okrada - każda osoba płacąca podatki
@animelover_97

w żaden sposób nie ograniczam. w socjaliźmie każdy mógłby się włączyć w budowanie lepszego społeczeństwa oraz gospodarki

czy musiałbym oddawać część owoców swojej pracy aparatowi centralnemu w celu redystrybucji? jeśli bym musiał, to gdzie tu wolność?