Wpis z mikrobloga

Dobra.

Bo sa tu duzo bardziej ogarnieciu ludzie niz ja.

Podrozuje generalnie dosc duzo. Zwykle w Europie place normalnie debetowka albo wyplacam z bankomatu i final.
Przewalutuje sie pewnie ze 2 razy, ale generalnie przy kwotach jakie wydaje jest mi z tego powodu bardzo wszystko jedno.

Ale... Jade sobie do niedlugo do #usa. I jakby nie liczyc wydam tam kolo 15-20k kapusty. Bede mial oczywiscie gotowke, ale jak najlatwiej i bezpieczniej placic tam plastikiem,zeby nie byc za bardzo w dupe.

Podpowie ktos? Konto waultowe z karta? #revolut ?
Bo ciemny jestem.

Wypozyczalnie auta czy motocykla musi byc karta fizyczna nie wirtualna zadna. Ale za markety i inne zakupy chetnie zaplace taniej.
W kazdym razie wszystkie #protip mile widziane

#finanse #podrozujzwykopem #podroze #banki
  • 21
@bigger: Oprócz revoluta jest Jeszcze curve. Może ktoś bardziej doświadczony powie czy da się na nią wypożyczyć motocykl. Wiem że niektóre punkty które nie akceptują revoluta jako karty prepaid akceptują curve.
@bigger: przede wszystkim bez karty kredytowej nie wynajmiesz żadnego pojazdu.
jeżeli chodzi o płatności w sklepach to revolut albo jakaś karta walutowa najlepiej (ja używam kart Alior Banku), żeby nie było przewalutowania.
@kiluu: Xdd bzdura. @bigger: może być karta debetowa ważne żeby miała wypukłe dane (nie wiem jak się to fachowo nazywa). Ja płaciłem normalnie swoją karta z banku ing i kurs był w miarę Ok. Moja dziewczyna płaciła karta z milenium i tam gruba wyjebka była na kursie
@bigger: revolut nie działał mi na żadnej stacji paliw, również w niektórych sklepach i hotelach odrzucało płatność - czasem był po tym ślad na revolucie (np. Wystąpił błąd - spróbuj ponownie - ponowne próby bez sukcesu, mam kilka plastików od nich, z kazdym był problem) czasem zupełnie bez śladu próby obciązenia. W Europie nigdy nie miałem z tym problemu. Więc nie polegałbym w 100% na revolucie. W wypożyczalni natomiast nie było
Revolut przechodzi na stacjach automatycznych ale przed pobiera 130 euro ktore oddają na drugi dzien. Jak masz mniej na koncie to nie przechodzi
@bigger: zaloz sobie pekao sa albo envelobank (z karta visa) i bedziesz placic i miec bankomaty za darmo z pzrewalutowaniem bez dodatkowej oplaty.

@bigger: ja używałem karty kredytowej World MasterCard z Santandera, sprawdziła się idealnie


@Rympau: oprocz tego ze miales spread na przewalutowaniu