Wpis z mikrobloga

@WykopekzDonbasu: Sam jeżdżę starą astrą która spala +- litr/1000 km i nadal jestem zdziwiony że pchasz się w coś takiego, o ile nie lejesz tam roślinnego tylko porządny olej to koszta roczne przy jeździe 10k km/rok to minimum 300-400 zł na sam olej
@Atreyu: Gratuluję samoświadomości, jak ciężko Ci raz w tygodniu sprawdzić stan oleju ( ͡° ͜ʖ ͡°) po co maskę otwierać, bo co może się stać. @UrbanLegend: Jazda będzie tylko po mieście, bo na trasy zostanie diesel, więc 300zł na olej do benzyny to lepiej niż palić kolejnego diesla po mieście nigdy go nie dogrzewając, a w szczególności jesień/zima
@lubie-solnik: Synku, papiery na wymianę rozrządu sprzed 10 tysięcy kilometrów i zweryfikowany jego stan i napinaczy. Jesteś głupi, czy głupi, że będę wymieniał coś co jeździ 6 miesięcy, a przy normalnym serwisie i takim przebiegu przejedzie 66 miesięcy? Nie stać mnie na wymianę świeżego rozrządu, bo biorę hipotekę pod dom na auto za 40 tysięcy.
Gratuluję samoświadomości, jak ciężko Ci raz w tygodniu sprawdzić stan oleju ( ͡° ͜ʖ ͡°) po co maskę otwierać, bo co może się stać.


@WykopekzDonbasu: sprawdzam raz w miesiącu, jak w normalnym nie vagowskim samochodzie

Co prawda moje 2.8 Turbo od wymiany do wymiany nie bierze ani grama oleju, ale raz w miesiącu zdecydowanie wystarczy. Sprawdzanie stanu oleju co 7 dni to paranoja, no chyba że ma
Ojciec mnie nauczył regularnie sprawdzać olej nawet w pancernym 1.9 TDI po wymianie uszczelki, która delikatnie przepuszczała i mi tak zostało. Nie widzę problemu poświęcić minutę przed wyjazdem spod domu


@WykopekzDonbasu: to że cię łojciec tak nauczył, nie znaczy że to jest słuszne albo że powinieneś innym mówić że tak powinni robić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@WykopekzDonbasu: Na wykopie i tak się niczego nie dowiesz, bo wiadomo że vag to zło.

Co nie zmienia faktu, że bolączki tego silnika dobrze znasz i jeśli się z tym godzisz to nic tylko brać, cieszyć się i przy tankowaniu dolewać też literek oleju ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@WykopekzDonbasu: no to mówię, bo jakbyś kupował nowe auto z takim silnikiem to jeszcze większy żart, niż ten który tu opowiadasz - ale twoja kasa, jak lubisz wyrzucać w błoto to spoko, bo bez kitu jest jedna marka i jeden silnik