Zwykło się mówić, ze Rosja to stan umysłu, ale to co się wyprawia w Afryce to też inny level
Wczoraj wieczorem grała w pucharze Afryki drużyna z Tunezji i drużyna z Maroka
Tunezyjczycy prowadzili 1:0 i padła w 60 minucie bramka na 1:1
Podejrzewano spalonego i zdecydowano o weryfikacji gola za pośrednictwem Var
Ile coś takiego trwa od kilkudziesięciu sekund do 1,5 minuty, prawda?
Tam mija 5 minut, 10 minut oni debatują
Wracam po 20 minutach, oni dalej debatują, na boisku coraz więcej osób, działacze, sztaby szkoleniowe
Drużyny zaczęły gierki wewnętrzne by się grzać, bramkarze indywidualne rozgrzewki, coraz więcej działaczy na boisku, przepychanki, machanie rękoma
W pewnym momencie na murawie było około 60 osób
Przełączam na inny mecz, później wracam, jest 130 minuta według zegara, oni dalej się kłócą, potworzyły się jakieś grupki, jeden przekrzykuje drugiego, na boisku harmider
W końcu po ponad godzinie debat, uznano, ze mecz się skończył w 60 minucie i wynik zostaje 1:0 bo nie znaleźli rozwiązania, czy jednak był spalony czy nie, doliczono bramki w pierwszego spotkania bo to puchar i Tunezyjczycy awansowali ( ͡° ͜ʖ ͡°)
-----
#mecz #pilkanozna
  • 12
@Wynoszony Ja nie znam przepisow ale wcale bym sie nie zdziwil gdyby byla luka w przepisach jako ze VAR to nowy element i mogla umknac im taka sytuacja.
Jest taki przepis, ze liniowy z glownym sie naradzaja i podejmuja ostateczna decyzje gdy po zarzadzeniu VAR okazuje sie ze VAR nie dziala?

Bo jesli nie ma to jest ewidetna luka i sytuacja jest de facto patowa.
@Wynoszony No ale ten przepis nic nie mowi o sytuacji gdy zarzadzono VAR i sie okazalo, ze nie dziala.
Pytanie jest czy glowny moze podjac decyzje bez VARu gdy zarzadzil VAR?