Wpis z mikrobloga

@PaniczPokerowy: @dzieju41: @patrzpan: @thest: @ZdeformowanyKreciRyj: Ludzie, w jakim świecie wy żyjecie? Czemu bait? Ja rozumiem, że wg was baby to karyny co rzucają dziecku smartfonem w ryj i idą na pazury, ale ja mam na imię Paulina i nikogo z Was nie przyjmowałam jeszcze w domu, jeśli dobrze pamiętam. Net ma dużo wartościowych rzeczy i nie rozumiem, dlaczego w kontrolowanych warunkach dzieciak
  • Odpowiedz
@Muoda Po prostu wydaje mi się, że @dzieju @patrzpan i ja tak samo mówimy z perspektywy naszych doświadczeń. Tablet zawsze będzie dla dziecka bardziej atrakcyjny niż plastelina, klocki czy piłka, a dziecko ma swoje skuteczne sposoby, żeby wyszarpywać od rodzica coraz więcej minut przed tabletem.
To była moja rada z perspektywy ojca.
Masz swój rozum i zrobisz co uważasz za słuszne.
  • Odpowiedz
@Muoda Jak kupisz synowi tableta to dostanie w prezencie chaos informatyczny: mnóstwo wiedzy która jest niezbędna,ale i mnóstwo gówna które zaśmieci mu mózg.W takim wieku trzeba wiedzę dawkować powoli i systematycznie.Rodzice nauczyli mnie czytać jak miałem 4 lata,sam nauczyłem się pisać jak miałem 5 : pominę swój charakter pisma ( ͡ ͜ʖ ͡).Potem rok przerwy i jak miałem 7 lat zerówka:istna tortura
  • Odpowiedz
@thest: Jest dokładnie tak jak napisałeś, piszę z perspektywy swoich ojcowskich doświadczeń. Owszem najłatwiej włączyć bajkę, odpalić grę. A ja lubiłem z synem układać klocki, grać w planszówki czy przeczytać mu bajkę na dobranoc. Owszem raz na jakiś czas może być jakaś odskocznia, wyprawa do kina, wspólnie obejrzana bajka ale jeśli ten tablet ma zastąpić to wszystko, to mówię NIE.
@Muoda:
  • Odpowiedz
@Muoda: pewnie, że w internecie jest mnóstwo wartościowych rzeczy. Tylko zastanów się czy dając mu te wszystkie rzeczy w tak młodym wieku nie odbierzesz mu czego innego. Chociażby jak dla mnie zabawa 'analogowymi' zabawkami mocno rozwija wyobraźnie u dzieci, natomiast tablet raczej mniej. Może nie mam za dużego pojęcia o wychowywaniu dzieci ale z racji młodego wieku sam doświadczyłem tego jak mając kilkanaście lat zaczęły się pojawiać takie urządzenia i
  • Odpowiedz