Wpis z mikrobloga

Tyle co on kasy dostał na ten film to głowa mała.

@Sarmataa: Otrzymał na internetowej zbiórce.

Za takie pieniądze powinna powstać perełka

I powstała. W 2 dni nabite 17 milionów,

a tak to jest zmarnowany potencjał o księżach agentach z SB

Chyba sobie kpisz albo tego w ogóle nie oglądałeś. Nawet pisowcy odnieśli się do tego dzieła i zaczęli kombinować z ustawą przeciwko pedofilom
@Poro6niec: Powstała taka perełka, że PiS wygrał wybory, bo ludzie uznali to za stronniczy film. Dlatego zalecam więcej krytyki wobec Sekielskiego, bo to wygląda tak jakbyś zlecił komuś budowę drogi i dał mu 5 razy więcej pieniędzy, niż potrzeba, a on oddałby ci krzywą i zapadającą się nawierzchnię, a ty byś był zadowolony z tego. No co? Droga jest? Niby jest, ale pytanie czy o to nam chodziło. I to ludzie,
@Poro6niec: Nie, ja ci pokazuję jaki efekt przyniósł ten film, bo podajesz tutaj ogromną oglądalność, która nijak nie przełożyła się na stosunek do władz kościelnych i katolickiej partii, a mogła i to za sprawą Katolików. Dlatego ja cię proszę, dwa lata tworzyć taki film, gdzie większość przypadków to współpracownicy SB o których każdy dobrze wiedział to pójście na łatwiznę.
która nijak nie przełożyła się na stosunek do władz kościelnych i katolickiej partii,


@Sarmataa: Bo nie miała tego na celu. Czy chociaż raz przewinął się tam "pisowski" wątek? Albo w jakiejkolwiek zapowiedzi Sakiewicza? No nie, ponieważ cel był zupełnie inny. To Ty na siłę wpychasz do niego polityczne sprawy.

gdzie większość przypadków to współpracownicy SB o których każdy dobrze wiedział

skoro każdy wiedział to czemu takie kreatury nie siedzą od lat
@Poro6niec: No celem było zarobienie hajsu na osobach, które nie lubią KK. Przecież Sekielski też musi za coś jeść. Ja nie pochwalam propagandy, jeśli celem był atak na Kościół, bo przecież nie problem pedofilii. Wtedy ukazany byłby problem w skali całego Kościoła, a głównymi winnymi powinny być polskie władze kościelne, a nie księża lub Kościół. Szczególnie ważni byliby księża, którzy krytykują działania władz, w tym ksiądz Natanek i Isakowicz. Taki film
@White_Knight_Rep_Dill: Właśnie nie, bo takich przypadków było dużo więcej, a akurat Sekielski wybrał te łatwo dostępne. Już sam opis filmu przeczy temu o czym piszesz. gdzie słowem kluczem jest Kościół:

Tylko nie mów nikomu – polski film dokumentalny z 2019 roku w reżyserii Tomasza Sekielskiego opowiadający o wykorzystywaniu seksualnym małoletnich w Kościele katolickim w Polsce
Wniosek powinien być taki, że należy zdekomunizować KK, bo jest przesiąknięty od środka dawnymi agentami, którzy są chronieni przez polskie władze.

@Sarmataa: i co jeszcze wymyślisz żeby odwrócić kota ogonem i pokazać, że wcale nie chodzi o to, że kościół z własnej nieprzymuszonej woli krył "swoich"?

Rozumiem, że w Argentynie, Australii, Austrii, USA etc też działał sbcki układ?
Gdzie Wy żyjecie? Normalnie wstajecie rano, idziecie zjeść śniadanie, potem do pracy itp?

Jakiś mocno oderwany od rzeczywistości chyba jesteś.

@Poro6niec: @White_Knight_Rep_Dill: ojej, to jest ten koleś, który na podstawie swojego bliskiego otoczenia tworzy fantazje obejmujące cały kraj vel "W mojej wiosce nie ma murzynów, więc murzyni nie istnieją" :(

Czterech członków mojej rodziny miało raka, 3 umarło (...) Więc na przykładzie własnego otoczenia mówię ci, że wyleczalności na poziomie
@niedoszly_andrzej: No wiesz, jeśli piszesz kościół krył swoich to się zgadzam, bo z natury kościół jako budynek kryje swoich ( ͡° ͜ʖ ͡°) A poważnie czytaj wszystko co napisałem. Nigdzie nie napisałem, że Kościół krył swoich. Ani że uważam obecne władze kościelne za społeczność reprezentującą Kościół.

Tam nie znam sprawy, mówię o naszym podwórku, ale i tam Kościół mógł stanowić zagrożenie dla władzy lub ZSRR. Nie wiem,
A poważnie czytaj wszystko co napisałem. Nigdzie nie napisałem, że Kościół krył swoich.

@Sarmataa: no właśnie wiem, odwracasz kota ogonem i z przypadków ukrywania pedofili przez hierarchię próbujesz zrobić SBcką prowokację.

Ani że uważam obecne władze kościelne za społeczność reprezentującą Kościół.

@Sarmataa: uważać sobie możesz co chcesz, ale kościół jest organizacją hierarchiczną i jego władze go reprezentują.

Tam nie znam sprawy, mówię o naszym podwórku, ale i tam Kościół mógł
@niedoszly_andrzej:
Może powinienem napisać inaczej. Gdyby Sekielski nie ukazał większości przypadków w postaci współpracowników SB to nie podnosiłbym takiego argumentu. Bo ty nie rozumiesz po co ja podnoszę ten wątek. Chodzi o to, że poszedł na łatwiznę bazując na tych przypadkach, a przy tym ukazał na światło dzienne, że hierarchia kościelna też mogła współpracować z SB, bo dlaczego mieliby tuszować te zbrodnie razem z władzą komunistyczną. Takie osoby usuwa się z