Wpis z mikrobloga

Jeśli ktoś ma 2 bombelki, od lipca dostanie 1000 zł. Jeśli ktoś ma 3 brzdonce, dostanie 1500 zł miesięcznie. Praca za 2000 zł robi się nielogiczna

Wypłata 500+ na każde dziecko w rodzinie zacznie się w.... październiku, z wyrównaniem od 1 lipca
1500 x 4 miesiące (lipiec-październik) = 6000 zł jednorazowo

Wybory do Sejmu odbędą się w... październiku

Matematykę pozostawiam wam

#bekazpisu #polityka #socjalizm
spere - Jeśli ktoś ma 2 bombelki, od lipca dostanie 1000 zł. Jeśli ktoś ma 3 brzdonce...

źródło: comment_LUWGvVxcRH5X6nW8oyovtYSjD1EhHayO.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

I żeby nie było, ja osobiście w ogóle nie popieram socjalu w formie pieniężnej. Jestem raczej zwolennikiem doraźnej pomocy jak np. właśnie przedszkola, lepszy dostęp do opieki medycznej czy tańsze leki.


@puszka: i tu zgadzam się z Tobą w 100%.

Co do reszty - chodziło mi o to, że praca dla 300zł na prawdę nie ma sensu. Przechodziłem przez to na długo zanim było 500+ i zgodnie z żoną stwierdziliśmy
  • Odpowiedz
1500 x 4 miesiące (lipiec-październik) = 6000 zł jednorazowo


@spere: 3000 zł jednorazowo bo wyrównanie będzie tylko "za pierwsze dziecko" 4x500 a tak 1000 zł co miesiąc dostają na bombelki.
  • Odpowiedz
@spere: jeśli ktos ma 3 dzieci to 500+ bedzie dostawał na dwójke co miesiąc a w pażdzierniku dostanei extra 4 x 500zl na pierwsze.
co do pracy to zgadzam się, żeza 2000zł była by nie logiczna jeżeli w przypadku jej podjęcia straciłbyś 500+

nie bronie 500+ ani pisu bo mocno w opozycji do obu ale wpis troche manipulacyjny
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TotalitarnyTotalizator: Oświecę cię geniuszu ekonomii. Pracodawca wypłacając ci 2000 PLN netto miesięcznie ponosi koszty w wysokości 3347 PLN. To znaczy, że twoja praca musi być conajmniej tyle warta, żeby opłacało się ciebie zatrudnić. I teraz odpowiedz sobie na pytanie kto bardziej leci sobie w kulki - pracodawca czy państwo, które zabiera blisko 40% tego co wypracujesz.
  • Odpowiedz
  • 0
@niggerinthebox ja nie chodziłam do przedszkola, a diagnoza przed pierwsza klasą podstawówki wykazała, że byłam rozwiniętą jakieś 2 lata do przodu ;p więc akurat nie zawsze.
  • Odpowiedz