Wpis z mikrobloga

Bardzo się cieszę, że pan dr hab. Robert Gwiazdowski utworzył partię polityczną Polska Fair Play. Pierwszy raz z pewnością poszedłem na wybory i nie miałem wątpliwości na kogo chcę głosować. Dzięki temu, też udało mi się z rodzicami pierwszy raz porozmawiać normalnie o polityce i pokazać im, że są inne opcje niż POPIS, kościół/ant-kościół, czy jeszcze inne podziały na dwie partie. Udało mi się też ze znajomymi porozmawiać normalnie i jak pytali na kogo głosuję to potrafiłem powiedzieć na kogo i dlaczego, przedstawiając skrótowo główne postulaty. Mam nadzieję, że pan Robert przemyśli te wybory i postara się wystartować z ogólnopolską kampanią na jesień, tak żeby nie był to tylko jednorazowy wyskok. Osobiście wcześniej głosowałem na Kukiza, bo nie chciałem głosować na POPIS, a Korwin odpalał protokół 1% i zamiast mówić, co chce usprawnić w państwie, to tylko był anty na wszystko. Reszta jakieś PSL, SLD i inne partie to stare komunistyczne towarzystwo, więc nawet nie próbowałem się zagłębiać w ich programy. Jeszcze raz napiszę, mam nadzieję na kampanię PFP w wyborach na jesień. Oby się spełniło.

#gwiazdowski #polityka
StormtrUper - Bardzo się cieszę, że pan dr hab. Robert Gwiazdowski utworzył partię po...

źródło: comment_4vzkwi064PKk19LQVRNSKjpadx7QwN1Z.jpg

Pobierz
  • 7
@StormtrUper: Dokładnie, amen. Skończmy z retoryką "zmarnowanego głosu". Głos marnuje się wtedy gdy głosujesz na ludzi którzy nie są najbliżsi Twoim poglądom, ale mają szanse przejść przez próg/pokonać pisiorów/inne #!$%@?.
Czy nie może to wyglądać jak w Czechach gdzie żadna partia nie mogłaby rządzić samodzielnie?
JebawczanRysionu - @StormtrUper: Dokładnie, amen. Skończmy z retoryką "zmarnowanego g...

źródło: comment_fU2RM22BiIOrTXQD0sFIN3XxcQZnv7kI.jpg

Pobierz
@Krzyshake: budżet partii. Według tego co twierdzi:

Suma wpłat od obywatela polskiego na rzecz danego komitetu wyborczego nie może przekraczać 15-krotności minimalnego wynagrodzenia za pracę, czyli 33 750 zł.

link do strony
Dlatego pewnie ciężko zebrać budżet na kampanię i wystartować z większym rozmachem.