Wpis z mikrobloga

@ulan_mazowiecki: nie to, że jestem jakoś specjalnie czy za, czy przeciw unii, ogólnie mam to gdzieś, ale boli mnie, jak ktoś bez żadnego pojęcia o gospodarce rzuca takie wypowiedzi i zdobywa 200 plusów.

Gospodarka Polski leciała jak rakieta ZANIM weszliśmy do Unii, zanim w ogóle były na ten temat rozmowy. Po wejściu nic kompletnie się nie zmieniło, ani nie zwolniliśmy, ani nie przyspieszyliśmy.
@ulan_mazowiecki: Piszesz tak jakby to była tylko i wyłącznie zasługa UE. Bez UE też bylibyśmy wiele lat przed Ukrainą, choć pewnie nie aż tyle. Ja jestem zwolennikiem UE i członkostwa Polski tam, ale też uważam, że bycie w UE to nie tylko same zalety. Taka kwestia waluty chociażby. Jak wymuszą u nas Euro to zwolnimy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ulan_mazowiecki: jak zawsze argumentacja z dupy. Daj mi dane pokazujące że polska bez UE rozwijałaby się do tyłu albo wolniej. Najprawdopodobniej bylibyśmy tu gdzie jesteśmy z jakimiś różnicami na minus i plus ale daleko od sytuacji z ukrainy. Wrzucanie ukrainy do teksu o zyskach z UE pokazuje ignorancję i upośledzenie. Ue ma swoje zalety i ideowo jest super i w wielu kwestiach jest ok i nie jest na pewno źle że
@ulan_mazowiecki: w 2004 roku pensja minimalna w Polsce wynosiła 175 euro. Dzisiaj pensja minimalna na Ukrainie to ok. 100 euro (a przecież trzeba jeszcze uwzględnić inflację, realnie to będzie równowartość pewnie ok. 75-80 euro z 2004 roku - wybacz, nie chce mi się liczyć dokładnie i zakładam 1,5-2% inflacji rocznie). Mamy #!$%@?ć na Ukrainę, żeby zobaczyć, że jest tam gorzej niż w Polsce, gdy jeszcze nie byliśmy w UE?
@Hurytig: @ulan_mazowiecki: mamy praktycznie to samo pkb per capita co 11 lat temu, boom w Polsce był między 2002 a 2008.

https://data.worldbank.org/indicator/NY.GDP.PCAP.CD?locations=UA-PL

nie twierdzę że JUE na 100%, ale nie przesadzajmy że przewaga Polski nad Ukrainą to tylko zasługa UE, a na pewno nie pieniędzy z funduszy europejskich bo ich to raczej kropla w morzu potrzeb jest/była (+ buduje się często jakieś bzdury typu aquaparki), prędzej to zasługa reform Balcerowicza,
źródło: comment_XMKsR3QqJp8bawN5hAa75HM2Y8HPB1fs.jpg
@ulan_mazowiecki trochę nie zrozumiałeś o co chodzi w informacji o tym, że Ukraina osiągnie nasz poziom za 50 lat i wyciągnąłeś zbyt pochopne wnioski. To się nazywa analfabetyzm wtórny.
Poza tym przeceniasz rolę samej UE w rozwoju Polski. Owszem, wpływ jest istotny, ale nie jest to jedyny czynnik, który powoduje, że Polska w UE = Polska, a Polska bez UE = Ukraina (trzymając się już twojego toku myślenia).
Pierdyliard czynników wpływa na
porównanie Polski do Ukrainie jest naprawdę głupie,przed wejsciem do ue mielismy o wiele wiekszy wzrost gospodarczy


@Hurytig Top BK. Przecież wtedy i w sumie nadal wystarczyło że z Europy ktoś rzucił bułke i polskie PKB rosło o +10% xD Co to za bzdurne niby argumenty.

Polska czy Rumunia czy Ukraina z perspektywy EU to to samo. Osobny kompletnie świat i wielu żałuje że od razu tak wielka cześć zaproszono do wspólnoty gdy
@Sloiko-student_1: @PomidorovaLova: @fledgeling: Zgadzam się z tym iż trzeba być idiotą żeby myśleć że Polska czy jakikolwiek inny kraj uni mógłby samodzielnie konkurować w jakikolwiek sposób z ameryką, azją etc. Korwin powtarza że "Unia europejska powinna zostać zniszczona" - ale nie chodzi mu o dosłowne "zniszczenie" ale o zniszczenie obecnej formy unii (gdzie prawo jest dyktowane pod konkretne kraje), rozumiem że ma nieco kontrowersyjne poglądy ale proszę powiedzcie mi
@ulan_mazowiecki: no ale po co dajesz argumenty swoim przeciwnikom srając takie głupoty? Ukraina jest tam gdzie Polska była w 89, nie spełnia żadnych norm przyjęcia do NATO czy UE. A Polska spełniła je już przed 2004 i w momencie wejścia do UE była już o wiele lepszym krajem do życia niż obecna Ukraina.
Polska wzrost osiągnęła przede wszystkim dzięki mocnym reformom wpierw Wilczka a potem Balcerowicza. Unia obecnie pomaga ale gdyby nie podstawy zbudowane wcześniej to nic by to nie dało.


@Herubin: prawda, ale też procesy integracyjne które miały miejsce już w latach 90 wymogły na nas reformy i cywilizowanie państwa (od strony prawnej)

Co do reform Wilczka i Balcerowicza pamiętajmy, że Polska była w znacznie gorszym stanie niż Ukraina - była całkowitym bankrutem
@Hurytig: I z całą pewnością byśmy ten cały wzrost gospodarczy utrzymali. Już nie mówiąc o tych całych dotacjach, sracjach i innych duperelach, ale weźmy pod uwagę taki brak ceł i swobodny przepływ towarów i usług.

Oczywiście ktoś zaraz powie "no, ale Norwegia/Szwajcaria..." i #!$%@? prawda - Norwegia i Szwajcaria nie należą do UE, ale muszą uwzględnić każde pierdnięcie Brukseli, a tubylcze parlamenty same uginają przed Unią kark XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JohnFairPlay: nietrafione to delikatnie powiedziane, to jest populistyczne #!$%@? glupot. Tak jakby przed wstapieniem do UE to u nas zarli kamienie, popijajac deszczowke w lepiankach z gowna. To wlasnie kompleksy i poczucie nizszosci względem "oswieconej" ojropy wychodza w takich postach
no ale nie można tez powiedziec ze szanse byly wyrównane. Oni znajdowali sie w moskiewskiej strefie oddziałowywań w dużo wiekszym stopniu niż Polska


@PomidorovaLova: Mieli większe PKB, w 1990 roku czwartą armię na świecie i broń atomową. Więcej zasobów, ludności, a Rosja Jelcyna była tragicznie słaba.
porównanie Polski do Ukrainie jest naprawdę głupie,przed wejsciem do ue mielismy o wiele wiekszy wzrost gospodarczy


@Hurytig: Przesadzone, ale nie głupie. Nie zapominaj bowiem, że Polska zaczeła wdrażac unijne regulacje na lata przed wejsciem do UE. W tym czasie Ukraina modyfikowała se postradzieckie przepisy bo nikt jej standardów nie wyznaczał. To się odbijało jeszcze przed wejscie PL do UE, a wpływ Unii na PL zaczyna się już w latach 90 a
@ulan_mazowiecki: smutne ale prawdziwe. a tacy Niemcy rozpieprzyli wojną pół europy w tym swój własny kraj po czym odbudowali go w kilkadziesiąt lat po wojnie zostając kolejny raz potęgą gospodarczą. i teraz jeszcze nas doprowadzają do ładu. szanuje i podziwiam w opór
Unia Europejska doprowadziła nas do stanu, który Ukraina osiągnęłaby za 50 lat.

Kto nie rozumie jakim dobrem jest dla nas UE niech #!$%@? na Ukrainę, szybko zrozumie.


@ulan_mazowiecki: równie szybko ta UNIA może nas doprowadzić do stanu jak na Ukrainie ( ͡° ͜ʖ ͡°)