Wpis z mikrobloga

Jakiś dziadek się pytał czy to trzeba z każdej po jednym wybrać XD
ten kraj jest zgubiony
#wybory
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jadugar Oczywiście, dlatego kiedyś PSL wygrał wybory samorządowe, a tam gdzie nie wygrał to było 20-30% nieważnych głosów. Byli pierwszą listą, a że w komisjach też są dzbany to nie patrzyli dalej i zaliczali im głos.
  • Odpowiedz
@Jadugar:

Jakiś dziadek się pytał czy to trzeba z każdej po jednym wybrać XD

ten kraj jest zgubiony


Nieogarniety dziadek jest jeden a idiotow, którzy wyciągają wnioski o całym kraju na podstawie pojedynczej obserwacji co trzeci na wykopie.
Osobiście wolę kogoś, kto gubi się w procedurze głosowania raz na kilka lat niż kogoś kto popełnia kardynalne błędy we wnioskowaniu na codzień i jeszcze ma się za lepszego od innych.
  • Odpowiedz
@Bonetti, @Herubin, @Damasweger: Skorzystałem w tych wyborach z tej możliwości i udało się. Trzeba tylko w odpowiednim terminie złożyć wniosek żeby zdążyli przetworzyć przed wyborami. Ja odpowiedź dostałem po dwóch dniach.
  • Odpowiedz
Nie wiem, czy to celowy zabieg, czy co, że ta karta taka duza, duzo pustego na dole,i potem wytlumaczone. Rozumiem ze kumata osoba to ogarnie, ale wielu nie kumatych powinno miec to latwiej zrobione. Np na gorze instrukcja a na dole reszta.
  • Odpowiedz
@Jadugar: niemal w każdej komisji jest taki przypadek.

Raczej większość mieszka poza miejscem zameldowania. Głosowanie online wiele by zmieniło


@AbaKowner: Jak ktoś bardzo chce to się postara i zagłosuje.
  • Odpowiedz
@e-w-a: Karty do głosowania można sprawdzić i policzyć ponownie, w komisjach mogą być członkowie różnych ugrupowań. System elektroniczny będzie w pełni pod kontrolą władzy i ewentualnie wirusów. Chyba sobie tego nie przemyślałeś.
  • Odpowiedz
@exferis: *aś. Karty do głosowania można sprawdzić i policzyć ponownie. Można też regulować ilość głosów nieważnych podczas liczenia, albo "zniknąć" część kart, jak w zeszłym roku w samorządowych. Członkowie różnych ugrupować nadal mają interes w fałszowaniu wyborów. PKW jest w pełni pod kontrolą władzy. Mamy w kraju co najmniej kilka dosyć dużych systemów, które jednak nie mają problemu z wirusami, hakerami, itp., a mają chyba trochę większe znaczenie niż która
  • Odpowiedz