Wpis z mikrobloga

Zamiast list z partiami powinno być jak w latarniku. Odpowiadasz na 24 pytania i Twój głos dostaje ta partia z którą masz największą zgodność poglądową. Czuję, że niektórzy głosujący mogliby się mocno zdziwić :P
#wybory
  • 76
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pioterhiszpann: no i co mi s latarnika? Wyjdzie że jestem wolnosciowcem i powinienem głosować na Konfederację. I ok, tylko że c--j z tegoż bo nie uwierzę w żaden liberalizm w partii, gdzie prominentnem jest kaja godek.
  • Odpowiedz
@pioterhiszpann: Nie do końca, bo są mniejsze i większe priorytety. U mnie dla przykładu największą zgodność miałem z partią, z którą nie zgadzam się w kluczowych (dla mnie) aspektach, a to ich kasuje. I nie naprawi tego, że rzeczy mniej ważne były w większością ze mną zgodne.
  • Odpowiedz
@pioterhiszpann: Bez sensu, bo ktoś może przykładać większą wagę do pewnych punktów niż do innych. I będzie 10 pytań o kwestie na które ma ktoś prawie wywalone, ale jakieś tam zdanie ma oraz 2 które go bardzo interesują, a akurat wyjdzie, że partia która te dwie najważniejsze dla wyborcy kwestie chce realizować na te 10 mniej ważnych kwestii ma inne zdanie, ale że kwestii było więcej, to jego głos poszedł
  • Odpowiedz
@pioterhiszpann problem w tym, że większość ludzi w tym kraju nie ma żadnych poglądów, nie interesuje ich nic po za własnym podwórkiem a politykę traktują bardziej jak igrzyska albo telenowele w tv. Wystarczy spojrzeć na frekwencję - połowa nie głosuje wcale, a z tej drugiej połowy większość glosuje "przeciw" a nie "za" (stąd popularność dwóch wiadomych partii)
  • Odpowiedz
@pioterhiszpann: Skończyło by się na tym że wszystkie partie wydawały by miliony na badania rynku i minmaxowały by swoje deklarowane poglądy na takie które zgarniają najwięcej głosów, a potem z faktycznym wywiązywaniem się z obietnic będzie jak z podatkiem linowym Tuska.
  • Odpowiedz
@Mihau88: Jakby poglądy miały jakiekolwiek znaczenie. Możesz niby popierać walkę z "polskimi obozami" a jednocześnie rozpowszechnić ten zwrot na całym świecie. Tyle z deklaracji.
  • Odpowiedz
@pioterhiszpann: sam pomysł ciekawy, ale problemem byłoby stworzenie "latarnika", który obejmowałby wszystkie istotne kwestie. Tegoroczny latarnik wyborczy z bodaj 25 pytaniami to ponury żart - pytań stanowczo za mało, do tego poruszają tematy niekoniecznie istotne jednocześnie pomijając ważne.
  • Odpowiedz