Wpis z mikrobloga

#pasta #fanatyk #przerobka #budownictwo

Mój stary to fanatyk budownictwa. Pół mieszkania #!$%@? skrzynkami z narzędziami najgorsze. Średnio raz w miesiącu ktoś wdepnie w leżący na ziemi gwóźdź i trzeba w szpitalu wyciągać XD. W swoim 22 letnim życiu już z 10 razy byłem na takim zabiegu. Ostatnio jak poszedłem do szpitala na jakieś rutynowe badania to baba z recepcji kazała mi buta zdejmować bo myślała, że znowu gwóźdź.

Druga połowa mieszkania #!$%@? światem majstra, super remontem i budowlańcem polskim XD. Co tydzień ojciec robi objazd po wszystkich kioskach, żeby skompletować wszystkie tygodniki budownicze. Byłem na tyle głupi, że nauczyłem go into internety, bo myślałem, że zaoszczędzimy trochę na tych gazetkach, ale teraz nie dość, że je kupuje, to jeszcze siedzi na forach i kręci gównoburze z innymi budowlańcami o najlepsze narzędzia itp. Potrafi drzeć mordę do monitora albo #!$%@?ć klawiaturę za okno którą potem naprawia, żeby nam udowodnić jakim on jest zajebistym majstrem XD. Kiedyś jak mnie stary #!$%@?ł to założyłem tam konto i go trolowałem pisząc w jego tematach jakieś losowe głupoty typu pracownicy Castoramy szczają do farby. Matka nie nadążała z gotowaniem bigosu na uspokojenie XD. A i jeszcze na forum ma rangę kierownik z #!$%@? tam 10k postów.

Co sobotę ze swoim kumplem Mirkiem budzi całą rodzinę robiąc kanapki, pakując torby, bo jadą 100 kilometrów od domu do Warszawki i objeżdżają tam wszystkie sklepy budownicze.

Przy jedzeniu zawsze #!$%@? o polskim nadzorze budowlanym i sam się nakręca: durr nie dofinasowywują porządnych budowlańców tylko zakazy budowy dają hurr.

W tym roku sam na święta kupił sobie skrzynię narzędzi. Oczywiście nie wytrzymał do Wigilii tylko już wczoraj ją rozpakował i zaczął bez celu wbijać gwoździe w ściany itd.

Któregoś razu w majówkę jeszcze w podbazie mogłem mu pomóc przy malowaniu w drodze wyjątku.

Najpierw pojechaliśmy do Castoramy i 3 godziny czytałem składy farby bo: derp Mati poczytasz staremu ojcu bo masz lepszy wzrok XD. Kupiliśmy 10 litrów farby dla mnie zwykłej żółtej a dla ojca super mega light mate yellow. Wróciliśmy do domu i stary wszedł na drabinę i ja mu miałem pędzle podawać, i ciągle na mnie mordę darł: #!$%@? Mati jak słuchasz miał być pędzel szerokości 27 cm a nie 26,5 XD.

Wspominałem o kumplu ojca Mirku. Kiedyś towarzyszem remontów był hehe Zbyszek. Człowiek w kształcie piłki z wąsem 365 dni w roku w kapeluszu z gazety. Byli z ojcem jak bracia przychodził wraz z żoną Bożenką na święta itp. Kiedyś jak ojciec miał imieniny to Zbysiu przyszedł na kielicha. #!$%@? się i cały czas gadali o budownictwie. W pewnym momencie zaczęli się kłócić, czy lepszy jest marmur czy cegła:

-A weź mnie nie #!$%@? Zbychu widziałeś ty kiedyś dzisiejsze cegłówki takie to by nawet ataki WTC przetrwały.

-#!$%@? Tadek 90% ścian w Polsce to marmur twoja cegła to mu może naskoczyć.

-Co ty mi o marmurze #!$%@? jak ty ledwo ścianę gipsową postawić potrafisz. CEGŁA TO KRÓLOWA BUDOWNICTWA JAK LEW JEST KRÓL DŻUNGLI.

I aż się zaczęli zapasy na dywanie #!$%@?ć i musieliśmy ich z matką rozdzielać. Zupełnie zerwali kontakt. W zeszłym roku zadzwoniła Bożenka i mówi, że Zbyszek spadł z rowerka i zaprasza na pogrzeb matka kondolencje, i mówi o tym ojcu a on: i bardzo #!$%@? dobrze.

Pisałem też o arcywrogu ojca polskim nadzorze budowlanym. Stał się on kompletną obsesją ojca i jak w telewizji mówią o jakichś kataklizmach to on zaraz, że: powiedzieli by coś o tych #!$%@? z nadzoru budowlanego a nie XD.

Szefem nadzoru w naszym mieście jest niejaki pan Adam. Jest on dla ojca wcieleniem całego zła wyrządzonego polskiemu budownictwie przez nadzór. Raz poszedł na jakieś zebranie budownicze gdzie występował Adam. Wrócił do domu z podartą koszulą bo go ochrona siłą usuwała takie inby tam #!$%@?ł XD.

Po klęsce w starciu fizycznym zaczął partyzantkę internetową. Szkalował Adama na jakichś lokalnych forach. #!$%@?ł jakieś głupoty, że Adam był współpracownikiem UB albo, że widział jak Adam komuś na ulicy rysował auto gwoździem. Skończyło się to bagietami i odszkodowaniem w wysokości 2k złotych dla Adama. Potem miesiąc przeliczał ile by narzędzi za to kupił albo farby (około 300 litrów).

W zeszłym roku stary stwierdził, że musi mieć naczepę i jeździć z nią na targi bo jak to mówił: synek na targach to się prawdziwe cuda znajduje a nie to co w tych sklepach. A że wypożyczanie wychodziło za drogo, my mieszkamy w bloku, a on frajerem nie jest żeby komuś płacić za przetrzymywanie, to się z 2 dwoma innymi Januszami umówił, że złożą się po 500 złotych na tę naczepę a ten jeden Janusz miał dom to będzie ją przetrzymywał i będą raz w miesiącu razem na targi jeździli.

Pewnego razu ojciec był chory i nie mógł jechać na te targi to Janusze pojechały same a ojciec #!$%@?ł na cały świat, że nie mógł jechać. Janusze w dodatku dzwoniły do niego jakich to oni cudów tam nie wynajdują a ojciec cały czerwony ze złości tak leżał.

Stary doszedł do wniosku, że to niesprawiedliwe, bo on się równo z nimi składał a on na targach w tym miesiącu nie był. Wieczorem gdzieś pojechał i wrócił z tą naczepą i mówi, że przyczepiamy ją do latarni pod blokiem. Przyczepiliśmy ją na kłódkę rowerową.

Po chwili przyjechały Janusze i zaczęli domagać się dostępu do naczepy. Po chwili sytuacja wyglądała tak: stary leży na ziemi i kurczowo trzyma naczepę bagiety go odciągają a ja podaję Januszom kod do kłódki. Janusze wzięły naczepę rzucając w ojca pięcioma stówami twierdząc, że oni się w pozwy bawić nie będą ale lepiej dla ojca, żeby się na targach nie spotkali.

Janusze założyli temat na forum przestrzegający przed robieniem jakichkolwieg interesów z ojcem. Ojciec nieudolnie bronił się z fakekont, wyglądało to tak:
Szczepan 54
1 post
-od dawna znam użytkownika stary_anona to bardzo porządny człowiek i świetny budowlaniec zupełnie nie wiem co to za głupoty są wypisywane.

Z tych samych fakekont pisał w tematach Januszy rzeczy typu: #!$%@? remont widać, że nic nie wiesz o budowlance.

A w swoich tematach pisał: no no świetnie pomalowana ściana widać, że doświadczony budowlaniec. A potem jeszcze kazał mi i matce czytać jak go na forum chwalą XD.
  • 3