Wpis z mikrobloga

#!$%@? co? Ciasto, bułka, barszcz czerwony, odbierać???


@pankelo: Zazwyczaj jesz na mieście, czy zamawiasz pizze? Serio pytam, bo takie słowa to nieraz przewijają się w przepisach kulinarnych. Co do barszczu przyznaję, że małabym wątpliwości czy "zupa z buraka" byłaby dobrym tłumaczeniem. A tak swoją drogą to nikt Cię nie pytał jak wyglądają święta w Polsce?
  • Odpowiedz
C1 i


@W2018WyjdeZPrzegrywu: @tomtom666: Ja mam tylko C1 i znam 19 na 20 z głowy... Serio, to jest ku*wa dramat, żeby mieć angielski na takim poziomie i nie znać tak wielu słów.

Btw. w ten weekend byłem na weselu, gdzie było dużo osób angielskojęzycznych i prawie każde z tych słówek padło i to wielokrotnie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dutch: ziomek, wiesz że wrzucam tu różne ZANONIMIZOWANE kartkówki, również uczniów którzy mi w jakiś sposób zaimponowali.
  • Odpowiedz
@tomp3: nie powiedziałem, że mam poziom C2, tylko zasób słownictwa na C2. Na chwilę obecną jakieś 25 000 słówek. Na C2 normalnie wymaga się 16 000. Przy czym ciągle trafiam na pojedyncze słówka, które niby powinienem znać, ale jakoś mnie ominęło.
  • Odpowiedz
@fajq sorry, ale ja jako programista również znam wszystkie angielskie słówka związane z moja dziedzina, w jakiej pracuje. Nie używa się roll w powszechnym języku, z wyjątkiem nativow.
  • Odpowiedz
  • 1
@sciana osobiście w Anglii spotkałam się z bread cake, buns, baps oraz cobs - plus dla rolls jest taki, że raczej w całej Anglii zrozumieją te słówko
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Oszaty: po pierwsze temat jest raczej ciekawostką, po drugie laska sama PODPARŁA ten dokument ( to prawda, sprawdziany są dokumentami, ale mogę je wydać uczniom do wglądu) także tego....;)
  • Odpowiedz
swoja droga nigdy nie zrozumiem po co uczyc slow ktore w 99% sie nigdy nie przydadza, a juz napewno nie gdy uczysz sie podstaw ? przystawka ? czajnik ? obierać ?


@spidero: Jak #!$%@? takie słówka ci się nie przydadzą, to nie wiem w jaki sposób ty chcesz się komunikować z Anglikami. Chyba jesteś jednym z tych geniuszy co jak chcą sitko to mówią 'WATER GO PASTA STOP' XD
  • Odpowiedz