Wpis z mikrobloga

@Zmoll: Nie są normalne. Skoro występują tam takie słowa jak arbuz czy gruszka to znaczy, że mowa o jednej z pierwszych klas nauki, gdzie uczeń powinien oswajać się z językiem, uczyć obsługiwać się nim, nawet jak coś nie bedzie hiper dokładne. A tutaj obok podstawowych produktów mamy też kilka sposobów cięcia (obieranie, siekanie) choć na tym etapie można to zastąpić jednym podstawowym kroić lub ciąć no ale lepiej zaśmiecać głowę
  • Odpowiedz
@spidero: Nie wiesz dlaczego słówka z tematyki jedzenia znać, albo przykładowo jak powiedzieć 'barszcz czerwony', to ja ci wyjaśnię z własnego doświadczenia. Wielokrotnie bywałem na spotkaniach w restauracjach po pracy z naszymi klientami/współpracownikami z zagranicy - Włochy, Irlandia, Dania, Holandia. Zazwyczaj to były luźne spotkania przy piwku, więc rozmowy też luźne.
Za każdym razem trzeba im było tłumaczyć czym jest dana potrawa, bo zazwyczaj chcieli jakieś typowo polskie dania. Spróbuj
  • Odpowiedz
@Jechanka: zabrałem anglika pracownika z firmy z na lunch. Menu po polsku a ja mu nie umiałem żadnego dania ani składników powiedzieć po angielsku :P mimo że z rozmawianie o konfiguracji aplikacji nie było nigdy problemów.
  • Odpowiedz
@Pivoo: elo mowimy o 8 klasie o podstawach a ty wyskakujesz z jakimis zagranicznymi klientami, pewnie ze fajnie znac wszystko, ale na start lepiej jak sie dzieci beda uczyly slowek typu mieso, owoc, jablko a nie kurde barszcz, ciasto na pierogi, jagniecina
  • Odpowiedz
no nie, ale teraz tak myślę i nie wiem czy kiedykolwiek ją jadłem


@kurt_hectic: no owce i jagniątka nie są jakimiś stworami dla nas egzotycznymi, tym bardziej na wyspach brytyjskich nie są, więc jakbyś tam był, to w ciągu 10 lat pewnie zobaczyłbyś w końcu gdzieś walające się mięso po tesco czy w innym markecie, bo u nich tego raczej nie brakuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@spidero: 8 klasa to nie jest start i myślę że to doskonały czas na uczenie się takich słów. Uczniowie i tak zapamiętają pewnie z 20%, więc im więcej się nauczą tym lepiej. Ja te słowa jeszcze z liceum pamiętam.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bartholomew: kolego, jestem tu od wielu lat, jako nauczyciel. Pomogłem kilku uczniom, wielu pochwaliłem ( zobacz mój profil)
Tą kartkówkę uznałem za ciekawą i kto taką ja Wam przedstawiam. Tyle.
  • Odpowiedz
Pomogłem kilku uczniom, wielu pochwaliłem


@qjava: Jakże łatwo można stracić twarz...

To jest z pewnością ciekawy przypadek jakiegoś zaburzenia. Ale moim zdaniem forma w jakiej je przedstawiłeś świadczy bardziej o Tobie niż autorce pracy.
  • Odpowiedz
@Zmoll:

Ja potrafiłem z głowy wszystkie powiedzieć.


Czy Ty się właśnie porównujesz do opóźnionego intelektualnie dziecka, ze sfałszowanymi opiniami z poradni i jeszcze traktujesz to jako sukces? ( _)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bartholomew: przedstawiłem kartkówkę, zanonimizowaną, z małym backgroundem na zasadzie - nie jest łatwo uczyć w szkole. Nikogo tym nie krzywdzę.
  • Odpowiedz
@qjava: ja kiedyś przy sprawdzianie z Geografii państwa miasta wpisałem przy Filipinach - Filipinki. Nauczyciel smiechnął przy całej klasie (bo lubił sprawdzać zadania na lekcji) i dał pół punktu xD
  • Odpowiedz
@niochland ale @spidero nie chodzi o to myślę...
Pomijając to czy słówka co wstawił op są przydatne, jeśli nie znasz słowa czajnik, powiesz, "to w czym gotujesz wode na herbatę" i po problemie, nie musisz opisywać kształtu i struktury czajnika przez 5 min xD
  • Odpowiedz
nie jest łatwo uczyć w szkole


@qjava: Co to ma w ogóle wspólnego z uczeniem? Chyba że chcesz brać odpowiedzialność za jej wyniki. Ja też czasem łapię frustrację gdy spotykam się z przejawami ludzkiej głupoty, ale to jest zdaje się osoba w jakimś stopniu upośledzona? Myślałem że ciśnięcie beki z kalek wyszło z mody tak koło średniowiecza.
  • Odpowiedz
@qjava: nie słuchaj tych dzbanów co mówią, że te słówka są niepotrzebne, później jedzie taki łeb na swoje wymarzone wakacje all inclusive w egipcie, i #!$%@? ze swoim super angielskim technicznym na poziomie C1 nie ma pojęcia co jest napisane w karcie dań, ani o serwetkę nie umie poprosić xD ale za to może wytłumaczyć kelnerowi czym się różni camshaft od driveshaftu albo jak działa hydraulic valve adjuster ( ͡
  • Odpowiedz