Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1094
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 333
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pankelo: To, że ty nie znasz nie oznacza, że się tego nie używa. Słówko roll bądź które oznacza bułkę, rolkę, toczyć, rolować i wiele innych tłumaczeń w wielu słownikach (chocby diki) jest klasyfikowane dosyć wysoko pod kątem użycia. Ale rzeczywiście nie używa się. Jak w takim razie mówi się na bułki w Anglii czy gdzie tam mieszkasz?
  • Odpowiedz
@tomtom666: Kolega przytoczony wyżej jest po prostu głupi/ma braki w edukacji. Już widzę ten poziom komunikacji. Za efektywną komunikację odpowiada właśnie szeroki zasób słownictwa, a nie wymyślne struktury gramatyczne, których nawet native nie stosuje.
  • Odpowiedz
@Rorschak: iks de, po prostu są dziedziny, które interesują mnie bardziej i znam tam słówka, których Ty nie znasz po polsku, a w tych, które są kompletnie poza moim spektrum zainteresowań mam braki, iks de. Z przystawką i jagnięciną mam problemy po polsku.
  • Odpowiedz
@pankelo: Na bułkę bread?! Ci anglicy to jacyś upośledzeni? Na samochód jak mówią? bike? Serio to jest tak podstawowe słowo, że jestem wręcz zszokowany, że można go nie znać mieszkając za granicą zwłaszcza na wyspach.
  • Odpowiedz