Wpis z mikrobloga

Czy są tu jakieś #rozowepaski które mają problem z tłustą skórą na twarzy? Czy którejś się udało chociaż w jakimś stopniu opanować "smalec"? Pomóżcie, bo już mnie jasny wuj strzela (,) Najlepiej to opisujcie dokładnie jak wygląda wasza rutyna pielęgnacyjna i dawajcie nazwy kosmetyków. Ja mam ten problem, że pomimo tego, że mam tłustą skórę, to jeszcze dodatkowo wrażliwą, skłonną do podrażnień i naczynkową, i często po umyciu nawet delikatnym niby preparatem mam uczucie suchości i ściągnięcia. Serio, nie wiem już co mam robić, żeby było dobrze (_ )

#pomocy #kosmetyki #dermatologia #pielegnacja
  • 27
  • Odpowiedz
@nocnica: nie bierz izoteku bez zadnej konsultacji, bo to mocny lek i na tradzik. Jesli Ty masz problem z przetluszczaniem skory to postawilabym na dobre oczyszczanie i wbrew pozorom nawilzanie skory..:)
  • Odpowiedz
@nocnica: U mnie po kuracji izotekiem problem tłustości wrócił w 90%. Kilka lat po niej zrobiłam badania hormonalne i wyszło, że mam nadmiar androstendionu. Od 2 miesięcy jestem na tabsach + leki antyandrogenne i tłustość znacznie się zmniejszyła, poprawiła się cera, jak również skóra na ciele (np. na dekolcie robiły mi się zaskórniki, a teraz ich nie mam, nie czuję też tłustego filmu na ciele, gdzie wcześniej pod koniec dnia pojawiał
  • Odpowiedz
@Michalinaaa: nie będę brała żadnych leków na pewno bez konsultacji z lekarzem, spokojna głowa :) Wiem, że przy cerze tłustej problemem może być paradoksalnie jej przesuszenie. Dlatego staram się używać delikatnych kosmetyków do mycia i nawilżam skórę. Tak mi się wydaje. Teraz do smarowania używam Cetaphilu, ale nie wiem czy mi służy tak do końca...
  • Odpowiedz
@nocnica: cetaphil jest dosc dobry, ja go uzywam ze wzgledu na to ze skora mi schodzi i jest mocno podrazniona po Epiduo. Horror :/ ale mysle ze jest sporo dobrych nawilzajacych kremow. Trzymam kciuki zebys rozwiazala ten problem :)
  • Odpowiedz
@nocnica Ja bardzo lubię glikową pastę do mycia twarzy od lirene (zostawiam tez ją co drugi dzień na 3-5 minut na twarzy i dopiero zmywam), teraz zaczęłam testować tez witaminę B z cynkiem od the ordinary, no i na to krem od nacomi hyaluronowy w opłakiwaniu z pompką :) spoko tez się sprawdzał u mnie effectlar duo :)
  • Odpowiedz