Wpis z mikrobloga

Ten wykres może tłumaczyć dlaczego 3 mln 60-latków w USA spłaca kredyty studenckie, a cały dług z tego tytułu to $1.5 biliona (!)

Relatywna zmiana w cenach dóbr konsumenckich - na fioletowo opłaty za studia. W ciągu prawie 40 lat zdrożały prawie 3.5-krotnie w porównaniu z koszykiem wszystkich dóbr (linia czarna)

Obserwuj #infog - ciekawe infografiki, wykresy, mapy (gospodarka, społeczeństwo, technologia)

#usa #ekonomia #gospodarka #studia #ciekawostki #finanse #pieniadze
cieliczka - Ten wykres może tłumaczyć dlaczego 3 mln 60-latków w USA spłaca kredyty s...

źródło: comment_1HA9ZTPVyvq0KnQCGb42VyAkSL9Xj0XG.jpg

Pobierz
  • 52
Przyczyna jest taka, ze pozwalaja 18 latkom zaciagnac 100,000 kredytu.


@UberWygryw: i dobrze że pozwalają, dzięki temu taki człowiek ma do końca życia motywację żeby pracować na spłatę tego długu, a Ci co potrafią uczyć się samodzielnie, żyją jak królowie bez kredytu

dobrobyt rośnie i wszyscy są zadowoleni, mi się to podoba
wolny rynek, mniam


@munny: Dokładnie. Jakby u nas tak było, to liczba absolwentów gówno-kierunków, po których można jedynie siedzieć na kasie w Biedronce (jak po zawodówce) spadłaby 10-krotnie ¯\_(ツ)_/¯
@turbonerd: no i według twojej pokrętnej logiki płatne studia rozwiążą problem studiowania na gówno kierunkach, bo wszyscy będą wybierali mądrze i po skończeniu studiów będą mieli super pracę dzięki której spłacą.. oh wait, kurde, o czym jest ta notka
to jest korwinizm level expert albo po prostu logika januszowa
@munny: Gdyby chcieli to już dawno by to zaorali, ale fakt posiadania elitarnych uczelni, których absolwenci są noblistami, albo ważnymi personami w świecie dzięki którym mamy autonomiczne pojazdy, systemy operacyjne i inne technologie jest oczywiście bardziej korzystny.
rozwiążą problem studiowania na gówno kierunkach


@munny: Raczej nie rozwiążą, ale z pewnością ograniczyłyby. Zawsze znajdzie się jakiś "bogaty tatuś", który opłaci córeczce 5 lat marnowania życia na jakiś gówno - kierunek, ale to jednak byłby margines, bo większość ludzi jednak umie liczyć swoje pieniądze.

bo wszyscy będą wybierali mądrze i po skończeniu studiów będą mieli super pracę dzięki której spłacą

Chyba nie zaczaiłeś, więc 3 raz napiszę: Nie chodzi o
@turbonerd: @munny: A to nie przypadkiem dlatego, że zwiększyła się podaż studentów, przy jednoczesnym zaniżeniu kompetencji. Do tego subsydiowanie edukacji podwyższyło jej koszt. Początkowo tani kredyt sprawił, że można było podnieść koszty edukacji, a wylew studentów wszelkiej maści spowodował zahamowanie wzrostu płac.