Wpis z mikrobloga

Myślicie że warto zrobić AMA?
Specjalista ds. marketingu cyfrowego w #londyn , własna "agencja" marketingowa i praca na etacie, od ok. 6 lat w zawodzie (4 lata jako profeska, 2 lata amatorka).

Takie podsumowanie nt. tego co może być ciekawe.
-Zarabianie stosunkowo dużych pieniedzy dla firm z niskim budżetem reklamowym <15k funtów miesiecznie.
-Guerilla Marketing i inne techniki outside-the-box
-Infrastruktura "śledząca?" jak dokładnie działa śledzenie użytkowników

Wątpie że ktoś będzie zainteresowany, ale może uda mi się doradzić komuś kto zaczyna.

#marketing #ama i chyba #ciekawostki
  • 113
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lastro: W skrócie zarabiam pieniądze małym firmom z małym budżetem

Btw. 408 plusów czyli wykop oszalał, jednak kogoś obchodzi marketing (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@lastro: Bardzo dużo opisałem w postach powyżej, siedziałem kilka godzin żeby wszystko dobrze wyrazić.

Potrafie robić bardzo dobre strony internetowe pod względem "lead capture". Od strony technicznej to pewnie dupa, jestem amatorem jeżeli chodzi o web dev w porównaniu do mirkow spod tagu #webdev, ale dzięki takim narzędziom jak beaver builder i kilku innym jestem w stanie szybko zrobić naprawde niezły sztos na wymiar. Specjalizuje się też
  • Odpowiedz
@Felix5k: Już zrobiłem, ale może rano jeszcze dzienna wleci z pytaniami (ewentualnie zrobie znalezisko w piątek). Od zawsze jestem anty-mlm, doświadczyłem tego gówna na własnej skórze (,)
  • Odpowiedz
@lastro: Lead capture to dostosowywanie całego procesu przez który przechodzi potencjalny klient (jednocześnie poznając oferte) w taki sposób, aby zachęcić odpowiednich ludzi do zostawienia swoich danych czy to na stronie na której ląduje, w mailu czy dla przykładu w formularzu kontaktowym już na zewnętrznej platformie (np. Facebook Lead Forms)

PPC - https://en.wikipedia.org/wiki/Pay-per-click

Zarządzanie zapytaniami, może źle to przetłumaczyłem. Chodzi o lead management czyli dystrybucja danych uzyskanych od osób zainteresowanych
  • Odpowiedz
@rvnow: Cześć kolego, widzę że masz doświadczenie a czy masz może jakiś zaufanych "tanich" copyrighterów co by tanio pisali posty na stronie w UK? lub mogli by poprawić moje błędy językowe? Ja sam sobie wszytko robię, ale niestety content jest nie do przejścia dla mnie.
  • Odpowiedz
@rvnow: ok, dzięki na pewno rozważę kampanie emailowe B2B. W rynku B2B działam ponad 30 lat mam tu jakieś doświadczenia, ale takiego email marketingu z prawdziwego zdarzenia nie robiłem.

Sklep, o którym wspominałem celuję jednak w małych klientów (małe biura, kosmetyczki, fryzjerzy, małe gastronomie itp) i konsumentów. Towarem są ogólnie mówiąc środki czystości i higiena. Mam linie produktowe, które pozostają profesjonalne jednak są bardziej dedykowane pod takich klientów. Czy jesteś
  • Odpowiedz
@rvnow: Ja to tak wszystkim po trochu, ale głównie Facebook czy Instagram. Siedziałem trochę w SalesManago, newsletterach, pushach, copy na blogi czy pod SEO, grafika, pomoc w kreacjach przy przetargach - chłop od czarnej roboty :D No i właśnie rzuciłem robotę i szukam czegoś nowego :D
@Big_Gru: Godzina aktywności twoich fanów wyświetla się w statystykach na Facebooku, więc nawet nie trzeba od tego specjalnych narzędzi. Warto się zastanowić,
  • Odpowiedz
@FrasierCrane: przecież właśnie zrobiłem ama pod tym wpisem więc nie wiem kto jest tutaj dzbanem. Nie chciałem od razu wrzucać znaleziska bo nie wiedziałem czy temat jest ciekawy.

@zwlosy: Mam, ale nie jest tanio. Zawsze w propozycjach doliczam koszt ich usługi do kwotacji + marża. Ciężko jest dobrych copywriterów znaleźć. Upwork jest mega.

@mmsowinski: Musiałbym więcej dowiedzieć się o produkcie, ale wydaje mi się że facebook ads mogłoby tutaj pasować. Przy produktach z niską ceną będzię ciężko optymalizować CPA. Spróbuj podziałać z email marketingiem. Nie wiem jaki masz budżet ale zakładam że bezpieczniejsza
  • Odpowiedz
@Ozdoba:
Bardzo ogólne pytanie ale:
B2B ciężej targetować pojedynczo przez facebook ads i google ads, ale jeżeli je połączysz w sposób jaki opisałem tutaj - https://www.wykop.pl/wpis/41455655/myslicie-ze-warto-zrobic-ama-specjalista-ds-market/#comment-145649337
To jest to maszyna do robienia pieniędzy.

Email marketing jest naprawde niedoceniony, z łatwością robi ROI, ważne żeby zakupiona lista mailingowa była 1k+ aby mieć w miare wiarygodną próbke
  • Odpowiedz
@Ozdoba: No ogólnie to B2B to tylko kierunek działania i dystrybucji więc bez konkretnych przykładów ciężko jest tu coś przełożyć z UK na PL i odwrotnie. Biznes to zbyt skomplikowany twór.
  • Odpowiedz