Wpis z mikrobloga

Myślicie że warto zrobić AMA?
Specjalista ds. marketingu cyfrowego w #londyn , własna "agencja" marketingowa i praca na etacie, od ok. 6 lat w zawodzie (4 lata jako profeska, 2 lata amatorka).

Takie podsumowanie nt. tego co może być ciekawe.
-Zarabianie stosunkowo dużych pieniedzy dla firm z niskim budżetem reklamowym <15k funtów miesiecznie.
-Guerilla Marketing i inne techniki outside-the-box
-Infrastruktura "śledząca?" jak dokładnie działa śledzenie użytkowników

Wątpie że ktoś będzie zainteresowany, ale może uda mi się doradzić komuś kto zaczyna.

#marketing #ama i chyba #ciekawostki
  • 113
@FilipTraum: Zgadywałem z content marketingiem :D.

Guerilla marketing w moim wykonaniu to wysłanie przedstawiciela handlowego aby odstawił samochód z proximity beaconem pod warsztat konkurencji skąd produkty odbierają klienci biznesowi (zazwyczaj firmy kilkuosobowe) aby potem retargetować ich za grosze na facebooku i google ads (gmail + display) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ArseneWengerTheAnimatedSeries: Nie pracuje z adsense, ale czy nie jest tak że stawki dla reklamobiorców są zależne od reklamodawców i wartości danych wyświetleń + kliknięć? ( ͡º ͜ʖ͡º). Ogólnie to stawki CPC/CPM w Polsce są niższe przez ludzi, co za tym idzie mniejszy % trafia do reklamobiorców. Może to śmieszne ale za byle 2 tys. funtów da sie konkurować na rosyjskim rynku motoryzacyjnym. Na pewne frazy (związane
@rvnow: siemaneczko
Co mógłbyś doradzić osobie ktora chciałaby zaczac ten temat? Wejść w branżę.
Jak wlasciciel malej firmy może sie uczyc reklamować? Samemu czy lepiej od razu agencji?

Gdzie sie uczyć? Co czytać? Jak działać?
@rvnow: Jak zacząć ugryzienie tej branży, od laika - do człowieka, który śmiało może szukać zatrudnienia i wie co robi? Niekoniecznie w UK - mówię ogólnie o branży.
@rvnow:

Guerilla marketing w moim wykonaniu to wysłanie przedstawiciela handlowego aby odstawił samochód z proximity beaconem pod warsztat konkurencji skąd produkty odbierają klienci biznesowi (zazwyczaj firmy kilkuosobowe) aby potem retargetować ich za grosze na facebooku i google ads (gmail + display) ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Możesz napisać, jak to konkretnie działa? Tzn. jak łączysz człowieka spod warsztatu z osobą w sieci?
@loduwa:

W małej agencji może być tak że nie dostaniesz tego czego oczekujesz bo jesteś podatny na bullshit. Jeżeli widzisz że agencja chce zaoferować ci serwis oparty na % od wydatków reklamowych to powinna ci sie zapalić żółta flaga. Bardzo dużo małych agencji tak robi ale ten model biznesowy nie sprawdzi sie jeżeli agencja ma małe "capacity" i jeżeli tego używają a są na rynku krótko lub dana osoba jest freelancerem
rvnow - @loduwa: 

W małej agencji może być tak że nie dostaniesz tego czego oczeku...

źródło: comment_Nb3PlSw33q79Jwx4bU1o0KqOLRRSQgcy.jpg

Pobierz
@rvnow:

W dużym skrócie chodzi o przechwycenie profilu reklamowego danego przechodnia


Właśnie to mnie interesuje. Jak takie przechwycenie wygląda? Trzeba się zalogować do Wi-Fi z jakiegoś social media? Zainstalować aplikację?
Guerilla Marketing


@rvnow: Tfu, pluję na ciebie oszuście. Znajdź sobie zajęcie które wnosi coś pożytecznego do społeczeństwa. Marketing powinien być ścigany z urzędu. Kara co najmniej 15 lat więzienia albo 150zł mandatu.
@angor86: Wystarczy kupić bardzo tanią liste na https://www.experian.co.uk/business-express/marketing-data-lists/ i możesz spokojnie to zintegrować z np beaconstac'iem przez co nie będziesz potrzebował pozwolenia od przechodnia" (ale będziesz potrzebował pomocy jakiegoś obeznanego deva, dużo z tym pieprzenia), polecam nfc wzmacniacz, nie wiem czy to nie podchodzi pod nielegal akurat.

@g683933:
Nie wiem czy wiesz co to znaczy kumplu ;d

@arturccc: @czarna_sraczka: @malalon: @Koprosky: @DonMC:
Piszcie śmiało tutaj,