Wpis z mikrobloga

Myślicie że warto zrobić AMA?
Specjalista ds. marketingu cyfrowego w #londyn , własna "agencja" marketingowa i praca na etacie, od ok. 6 lat w zawodzie (4 lata jako profeska, 2 lata amatorka).

Takie podsumowanie nt. tego co może być ciekawe.
-Zarabianie stosunkowo dużych pieniedzy dla firm z niskim budżetem reklamowym <15k funtów miesiecznie.
-Guerilla Marketing i inne techniki outside-the-box
-Infrastruktura "śledząca?" jak dokładnie działa śledzenie użytkowników

Wątpie że ktoś będzie zainteresowany, ale może uda mi się doradzić komuś kto zaczyna.

#marketing #ama i chyba #ciekawostki
  • 113
@rvnow:

Jak łapać zlecenia? Ogarniam od 1.5 roku FB+Google Adsy w swoich 3 działalnościach i dzięki temu sporo się nauczyłem. Przez to że wszystkie robie sam od optymalizacji stron, poprawę konwersji, analizę danych i samo PPC a miesięcznie wydaje kwoty rzędu 15-20k, to uważam, że robie to lepiej niż większość gównoagencji.

Chętnie wziałbym jakieś nowe wyzwanie na klatę zasadzie freelancerki, ale nie chce brać udziału w tych śmiesznych licytacjach jak na
@rvnow: strasznie podjarał mnie pomysł, sam jestem z branży ( ͡° ͜ʖ ͡°) Doswiadczenia 3 lata (1 rok w agencji digital, 2 lata u największego polskiego wydawcy jako specjalista pefrormance marketing).

1) Pracowałeś kiedyś w jakiejkolwiek Polskiej firmie z branzy? Jeśli tak to w jakiej i na jakim stanowisku?
2) Jak oceniasz polski rynek Digital Marketingu w stosunku do tego z UK?
3) Jakie widzisz szanse dla
Guerilla marketing w moim wykonaniu to wysłanie przedstawiciela handlowego aby odstawił samochód z proximity beaconem pod warsztat konkurencji skąd produkty odbierają klienci biznesowi (zazwyczaj firmy kilkuosobowe) aby potem retargetować ich za grosze na facebooku i google ads (gmail + display) ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@rvnow: a żeby was pokręciło
@Tino:
1. Chyba niedużo, teraz na etacie 1.5k miesięcznie za 2.5 dnia w tygodniu (kilka mies temu połowe mniej). Ale mam deal z obecną firmą że polecają mnie do klientów i robią dla mnie brudną robote związaną ze sprzedażą i odpalam im 15-20%, w sumie dlatego tu jestem :D. Tu bardziej chodzi o barter. W sumie to zależy od miesiąca ale minimum w sumie to może 2.5k, ale nie pracuje za
możesz spokojnie to zintegrować z np beaconstac'iem przez co nie będziesz potrzebował pozwolenia od przechodnia" (ale będziesz potrzebował pomocy jakiegoś obeznanego deva, dużo z tym pieprzenia), polecam nfc wzmacniacz, nie wiem czy to nie podchodzi pod nielegal akurat.


@rvnow: Numer telefonu to 'sensitive data' zgodnie z GDPR. Gdyby ktoś to zgłosił, twoja firma płaci spore odszkodowania. Myślę że cała branża marketingowa to raj dla prawników ( ͡° ͜ʖ ͡
@rvnow: Dzięki, że się dzielisz wiedzą!
Z pytań amatora. Jakie zabiegi uważasz za najbardziej efektywne jeżeli chodzi o promocję fp? Myślę tu głównie o dopiero rozwijającym się fp prowadzonym przez osobę która słabo się zna na marketingu internetowym.
Czy masz jakieś swoje spostrzeżenia jakie działania zwiększają ruch na stronie (pytam w sumie o każdy rodzaj przemyśleń: rodzaj postów, godzina wstawiania, filmiki promocyjne)
Jakie narzędzia/aplikacje mogą pomóc w promocji i analizie wyników?