Wpis z mikrobloga

Myślicie że warto zrobić AMA?
Specjalista ds. marketingu cyfrowego w #londyn , własna "agencja" marketingowa i praca na etacie, od ok. 6 lat w zawodzie (4 lata jako profeska, 2 lata amatorka).

Takie podsumowanie nt. tego co może być ciekawe.
-Zarabianie stosunkowo dużych pieniedzy dla firm z niskim budżetem reklamowym <15k funtów miesiecznie.
-Guerilla Marketing i inne techniki outside-the-box
-Infrastruktura "śledząca?" jak dokładnie działa śledzenie użytkowników

Wątpie że ktoś będzie zainteresowany, ale może uda mi się doradzić komuś kto zaczyna.

#marketing #ama i chyba #ciekawostki
  • 113
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ozdoba


@rvnow: moje osobiste zdanie, podkreslam osobiste, to to, że b2b sie nie nadaje na fb.
a co myślisz nad linkedin? stamtąd też można słać spamy, i chyba to bardziej miarodajne (nadal mówię o b2b) niż np baza fb.
  • Odpowiedz
@Ozdoba:
FB - Najlepszy targeting dotyczace tego kim jest nasz klient
Adwords/bing/yandex - Najlepszy targeting dotyczący tego czego chce nasz klient
Możesz to połączyć i zrobisz kampanie a'la potwór.

B2B nadaje sie na FB, tylko musisz mieć zbudowany custom audience który wyraził chęć zakupu. Łapanie i budowanie audience'u wyrazającego chęć zakupu robisz przez display campaign, adwords i kierujesz ich na landing page. Twoj customowy audience przypisuje wszystkich którzy na ten landing page weszli i wtedy kreujesz look-a-like audience. W nastepnej kampanii na FB targetujesz tylko look-a-like ORAZ pierwotny audience + dodajesz w detailed targeting typowe cechy, zainteresowania i zawody/zachowania związane z osobami decyzyjnymi w firmach które
  • Odpowiedz
  • 0
@rvnow jasne rozumiem. Poczekam na nową stronę bo teraz nic się nie da z tym zrobić. Nawet Landing page nie mogę żadnej zrobić. Btw ja pracuje dla Anglików. Centrala w UK. Tu tylko dystrybucja. Spoko pomyślę na zaś, dzięki.
  • Odpowiedz
Ponoć spotify jest spoko. Ciężko powiedzieć, muszę odpocząć od pisania na klawie bo już mnie bolą oczy. (ʘʘ). Zawołaj mnie jutro to coś podziałamy.


@rvnow: wołam zatem :) W jaki sposób najlepiej promować kapelę/muzę?
  • Odpowiedz
@Ozdoba: Kombinuj jak możesz, przy dużym budżecie staraj sie łączyć platformy. "Eksport" audience'y na inne platformy to naprawde super opcja którą rzadko kto rozumie.

@metalowy_pasterz: mireczku podaj mi jeszcze tak +/- budżet tygodniowy.
  • Odpowiedz
@metalowy_pasterz: No ja organicznym wzrostem to sie raczej nie zajmuje. Polecić w sumie mogę to co napisałem wcześniej czyli spam na grupach, malutka strona internetowa, jakieś bio i lecisz.
  • Odpowiedz
@rvnow: Myślałem, że ja coś wiem o FB i Adwords bo kiedyś klikałem. Ale numer! Dzięki wielkie.
Co do tego namierzania rodziców nastolatków. To chyba nie jestem w stanie namierzyć ich tylko z mojego miasta. Ale uderzę bardzo szeroko. Zgadza się? Czy czegoś nie zrozumiałem z tej instrukcji?
  • Odpowiedz
@Turysta10: Po prostu zapomniałem wspomnieć że w ustawieniach lokalizacji w kampani Display powinieneś ustawić granice swojego miasta + kilka kilometrów bo czasem do ustalenia lokalizacji używany jest ISP i często jest poza miastem. Wszystko okej.
  • Odpowiedz
@rvnow: Aaaa rozumiem.

Żałuję, że nie da się tak dać ze 100 plusów. Nie wszystko ogarnąłem z tej instrukcji za pierwszym czytaniem. Ale pewnie dam radę ją wdrożyć w życie :-)
  • Odpowiedz