Wpis z mikrobloga

Myślicie że warto zrobić AMA?
Specjalista ds. marketingu cyfrowego w #londyn , własna "agencja" marketingowa i praca na etacie, od ok. 6 lat w zawodzie (4 lata jako profeska, 2 lata amatorka).

Takie podsumowanie nt. tego co może być ciekawe.
-Zarabianie stosunkowo dużych pieniedzy dla firm z niskim budżetem reklamowym <15k funtów miesiecznie.
-Guerilla Marketing i inne techniki outside-the-box
-Infrastruktura "śledząca?" jak dokładnie działa śledzenie użytkowników

Wątpie że ktoś będzie zainteresowany, ale może uda mi się doradzić komuś kto zaczyna.

#marketing #ama i chyba #ciekawostki
  • 113
  • Odpowiedz
@rvnow: czlowieku, rób rób! Wlasnie jestem na etapie poszukiwania nowej roboty i może akurat podrzucisz jakis pomysł ( ͡° ͜ʖ ͡°) chętnie poczytam
  • Odpowiedz
@rvnow: Całkiem spoko. Może nie Londyn, ale ogólnie pojęty digital dość srogo mam "przegyziony", z wyłączeniem CPC (nigdy mnie nie "jarało", choć ustawić kampanię umiem i kursy porobione). Dawaj, dawaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@GrzegorzPorada: Musze przygotować oferte dla firmy zajmującej się dostarczaniem szklanych parkietów, scen, dekoracji i kwiatów. Głównie pod hinduski i palestynski rynek. Częścią oferty będzie branding pack z logami, fakturami, letterheady, template'y pod posty na social media i propozycje biznesowe (.pptx + .doc).

@KingFight:
700 funtów to budżet na Facebook Ads ostatnio wygenerował w ciągu lekko ponad dwóch tygodni 179 zapytań o produkt którego średnia cena pierwszego zamówienia (szklane balustrady) to 1,300 gbp a średnia roczna wartość klienta to około 3,700~ (klienci biznesowi + indywidualni). Marża 55-70% w zależności od zamówienia. Proces sprzedaży to około 2-3 tygodnie. Póki co udało sie ostatecznie opchnąć to 11 klientom a dopiero zaczeliśmy. Firma nie poradziła sobie z dużym natłokiem zapytań i nie skontaktowałą sie w ciągu kilku godzin
  • Odpowiedz
Z góry sorry za zangielszczenia ale po prostu nie potrafie czasem znaleźć odpowiedników co do niektórych zagadnien.

@piwniczak: Mam zaufanego mireczka jeżeli chodzi o IT, wiem że wszystko moge oddelegować do niego gdybym miał problem z web devem. Popisz do agencji, to co będzie ich interesowało to twoja znajomość UX, lead capture, funnels. W branży marketingowej raczej każdy klei strony z pluginów bo jest taniej i jest to optymalne jeżeli chodzi o czas/jakość. Uważam że w branży marketingowej web developerzy są coraz mniej potrzebni bo wszystkie rozwiązania podsuwane są im pod nos w postaci pluginów. Rzadko kiedy są jakieś zapytania od klientów na temat "customowych" projektów, a jak już są to aby je zrealizować wystarczy zapier i wincyj pluginów ¯_(ツ)_/¯.

@Qckey: Po studiach? Jakie
  • Odpowiedz
@rvnow: Nie, nie Content Marketing (gdzie Ty to zobaczyłeś w mojej wypowiedzi? :D ), to akurat z reguły jest "piękne pitolenie" (nie tylko w naszym kraju), ze względu na brak świadomości kosztów oraz taktyk wymaganych, by "ładnie śmigało". Rzuć przykład "Guerilla Marketing i inne techniki outside-the-box", o których wspominałeś w Twoim wykonaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz