Wpis z mikrobloga

Myślicie że warto zrobić AMA?
Specjalista ds. marketingu cyfrowego w #londyn , własna "agencja" marketingowa i praca na etacie, od ok. 6 lat w zawodzie (4 lata jako profeska, 2 lata amatorka).

Takie podsumowanie nt. tego co może być ciekawe.
-Zarabianie stosunkowo dużych pieniedzy dla firm z niskim budżetem reklamowym <15k funtów miesiecznie.
-Guerilla Marketing i inne techniki outside-the-box
-Infrastruktura "śledząca?" jak dokładnie działa śledzenie użytkowników

Wątpie że ktoś będzie zainteresowany, ale może uda mi się doradzić komuś kto zaczyna.

#marketing #ama i chyba #ciekawostki
  • 113
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rvnow:
1. jak wyliczasz swoje honararia? Pobierasz procent, stala kwote, czy troche jednego i drugiego?
2. w jakich branzach sie specjalizujesz?
3. Robisz jakis odsiew wstepny swoich potencjalnych klientow, czy bierzesz jak leci?
  • Odpowiedz
@rvnow: temat ciekawy, jak każdy biznes, ale wszyscy wiemy, że powiesz tylko to co inni, nie wgłębiając się w szczegóły, bo to w końcu biznes i konkinrencja. Dla mnie to bezsensowne ama, ale powodzenia Mirek :)
  • Odpowiedz
@rvnow: Od czerwca zaczynam pracę jako asystent ds. E-commerce i Digital. Dotychczas administrowałem sklep internetowy i o samym marketingu nie wiem zbyt dużo. Chciałbym poszerzyć wiedzę natomiast nie za bardzo wiem gdzie jej szukać. Będąc na moim miejscu od czego byś zaczął i czemu kurs analyticsa to zły pomysł? :D
  • Odpowiedz
Polecam mireczkom z marketingu na poniższą lekturke na podstawie przypadku mireczka, ta metoda jest mega efektywna, myśle że zaawansowane mireczki PPC będą mieli fajny materiał. Z góry przepraszam za zangielszczenia.

@Turysta10:
DOBRA XD, to jest naprawde mega sposób, mam nadzieje że nie spopularyzuje tego przez przypadek w UK.

Podziała na targeting rodziców
rvnow - Polecam mireczkom z marketingu na poniższą lekturke na podstawie przypadku mi...

źródło: comment_1xk6EboG3CVGNpwh4r2FBx15967n5vZd.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@rvnow: Czy tłukłeś również przed FB adsami jakieś inna PPC/PPV ? np pushe, nativy itp ? Czy zamykasz się tylko na FB / Adwords? Czy próbowałeś robić CPA /black hat przez fakt posiadanej wiedzy - tzn sciąganie ogólnie leadów na 'swoje' a nie dla klientów ?
  • Odpowiedz
wysłanie przedstawiciela handlowego aby odstawił samochód z proximity beaconem pod warsztat konkurencji skąd produkty odbierają klienci biznesowi (zazwyczaj firmy kilkuosobowe) aby potem retargetować ich za grosze na facebooku i google ads (gmail + display)


O kur a. Faktycznie partyzantka. Marketing partyzancki.
Jeez... nie wiedzialem, ze takie cos tez sie odbywa. Chyba o wielu rzeczach nie wiem eh.
  • Odpowiedz
@rvnow: Copro to corpo, a jakie budżety muszą mieć małe/średnie firmy, żeby to miało sens.
Jak oceniłbyś proporcje wydatków z takiego budżetu.
Ile za człowieka/agencję ile za reklamę płatna z budżetu pójdzie dla FB,Google, YT ew jak to się rozlicza.
Decyduje klient, czy ty mówisz mu ile musi wydać
Jest jakiś sposób w miarę obiektywnej oceny twojej pracy? Wspomniałeś o ROAS.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rvnow: jak zacząłeś swoją pracę? Trudno zaczac? Jakieś protipy dla osoby po angielskim marketingu i zarządzaniu?
  • Odpowiedz
@rvnow: w sumie super, że napisałeś.
Mam raczkujący e-commerce na shoperze. Świeża domena, branża raczej specjalistyczna, stosunkowo mało mocnej konkurencji.
Inwestuje w reklamę na fb i adwordsy jednak sprzedaż mniejsza niż koszty (3 miesiące sprzedaży).
Zastanawiam się w co inwestować żeby jak najszybciej dojść chociaż do momentu kiedy wyjdę na 0: pozycjonowane, pisanie bloga i tworzenie kontentu czy co?
  • Odpowiedz
@klonopin-retard: Nie ma sie co złościć kumplu, marketing to na pewnym poziomie jest już sztuka.

@amn1337: ja też, wiedziałem że ktoś mi to wypomni tutaj ( ͡° ͜ʖ ͡°), usprawiedliwiałem swoją decyzje wieloma rzeczami na głowie, przez to #!$%@?łem i tego nie nakręciłem, w zasadzie to zrobiłem dużo ponad połowe pierwszego odcinka i zrezygnowałem. Ale teraz już wiesz co było moim priorytetem.

@lastro: Do obecnej firmy? Ogłoszenie na gumtree, aplikacja troche na przypał,
  • Odpowiedz
@mmsowinski:

Polecam wordpressa ewentualnie opencart, shopper słabo się będzie skalował wraz ze wzrostem twojej infrastruktury śledzącej i automatyzacji, ale mogę sie mylić. Idz w b2b email marketing o ile twoj produkt pasuje, zazwyczaj ma najwieksze ROI, tylko ciężko sie skaluje. Kup liste email, tylko z takiego źródła w których możesz wybrać jakie adresy email kupujesz, nie chcesz losowych. Ja na przykład jak chce dotrzeć do stolarzy, to moge wybrać że kupuje liste mailingową która zawiera tylko stolarzy. Nigdy nie kupuj kota w worku. Sprobuj znaleźć polski odpowiednik experian b2b prospector

@towbie
Sorry, nie odpowiadziałem na koncowe pytanie. Z rad to naprawde trzeba być upartym, na początku zalecam małę manufaktury które szukają kogoś na pozycje administracyjną + marketing. Trudna sprawa, zobacz moje powyższe odpowiedzi. Kilka osób już pytało. Droga jest w #!$%@? trudna bo jest duża konkurencja, ale może w
  • Odpowiedz