Wpis z mikrobloga

#banki #problem #pko
siemka mam mały problem. Zapłaciłem dzisiaj w Tesco zbliżeniowo, ale okazało się ze nie dopatrzyłem sytuacji i milem na koncie mniej pieniędzy niz potrzebowałem na zakupy. Wchodzę ja konto a tu blokada rachunku. Oczywiście przelałem już pieniądze na konto tylko nie wiem jak to teraz będzie wyglądać czy bank spróbuje mi jeszcze raz pobrać pieniądze za te zakupy?
  • 7
@EkspertPKO: widnieje mi to w zakładce blokady jako operacja nierozliczone. Potrzebna kwotę mam już na koncie ale nie jestem w stanie nic zrobić. Jeśli chodzi o to czy mogę przeprowadzać transakcje to nie wiem
@arcanacra: standardowo w momencie wykonania transakcji kartą zakładana jest blokada na okres 7 dni. W sytuacji, gdy Bank otrzyma potwierdzenie o rozliczeniu transakcji, następuje usunięcie blokady i obciążenie rachunku kwotą transakcji. Natomiast w sytuacji, gdy transakcja po autoryzacji nie przebiegła prawidłowo lub została anulowana, blokada automatycznie wygaśnie po upływie 7 dni od daty jej utworzenia.
@EkspertPKO: czyli w sytuacji jeśli kupiłem coś w sklepie karta płatnicza zbliżeniowo i okazało się ze nie miałem wystarczającej kwoty, ale w ten sam Dzień przelałem pieniądze na konto to po upływie 7 dni zostanie przeprowadzona druga próba płatności? A czy teraz mogę płacić karta czy zostaje ona zablokowana na ten czas?
@arcanacra: może zdarzyć się, że nie masz środków na rachunku, ale mimo wszystko transakcja zostanie zrealizowana. Operacje przy wykorzystaniu autoryzacji offline są rozliczane na rachunku po kilku dniach. Dopiero wtedy pomniejszane są środki dostępne i saldo na rachunku, co może spowodować przekroczenie środków dostępnych. Jeżeli pierwsza płatność przebiegła prawidłowo, nie powinno nastąpić podwójne obciążenie, natomiast blokada kartowa automatycznie wygaśnie po upływie 7 dni od daty jej utworzenia.