Wpis z mikrobloga

https://txstreet.com - Bcashowcy zrobli kolejnę stronę w stylu txhighway.
https://stresstestbitcoin.cash - Stona o stress teście bcasha. Jak szybko oddtyka mempool i sobie radzi z zalewem masy transakcji na swoich pustych, jebolnych blokach.

Co za przypadek że Bitcoina znów ktoś spamemuje transakcjami, przez co ludzie narzekają że się zapycha.... ()
#kryptowaluty #bitcoin #bcash
cyberpunkbtc - https://txstreet.com - Bcashowcy zrobli kolejnę stronę w stylu txhighw...

źródło: comment_lZ1hs61Rb6PmLwK9NjcYGTSLzYkwsTyb.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cyberpunkbtc: przypadek jest taki, że o krypto się zrobiło głośno przez wzrost ceny po długich spadkach i konferencję consensus. A jak wiadomo Bitcoin jest nieużywalny w obecnym stanie i się zatkał :P
  • Odpowiedz
@cyborgkombat: Tak, #!$%@? się zatkał. Oczywiście ten screen ci #!$%@? nic nie mówi? Niczego nienormalnego tam nie widzisz. Pusty mempool prawie przy samym dnie i co jakiś czas nagle przypidala dodatkowe kilkadziesiąt tys tx. i to z niskim fee. Ja wiem że shiciarzowi nie pasuje i nie wierzy że jest spam BTC, ale to nie kwestia wiary. Jest masa opracowań dokładnych na ten temat. Analizowano poprzednie ataki spamu i udowadniano nawet
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cyberpunkbtc: taki ze mnie shiciarz, że większość w BTC trzymam xD wiem, że ci do światopoglądu nie pasuje, ale skoro tak łatwo przeprowadzić atak na Bitcoin to chyba coś nie tak? Czyżby potężna moc PoW nie wystarczyła, żeby Bitcoin działał sprawnie...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@cyberpunkbtc: staram się kierować faktami i nie być maksymalistą w żadną stronę. Rozumiem obie strony, bo po obu stronach byłem wielokrotnie i doszedłem do wniosku, że wcale nie trzeba wybierać strony. O ile w Bitcoinie mam znaczącą większość to jednak trzymam też Ethereum, bo tak jak w przypadku BTC widzę w nim zastosowanie i go używam.
Lubię czasem się pokłócić, zasiać zwątpienie itd jak mi się nudzi i wchodzę na portal
  • Odpowiedz
@cyberpunkbtc: Nałóż sobie mempool z ostatniego miesiąca na 2 wykresy, zsumowany wykres obrotów z giełd oraz trendów google dla frazy "buy bitcoin" a wszystko stanie się jasne. To nie jest żaden spam tylko normalne działanie mempoola w momencie zwiększonego zainteresowania siecią. Przecież to samo było podczas ostatniej bańki. SAM JEDEN coinbase odpowiadał za 60% transakcji w sieci (!). Do tego obecnie dochodzą usługi typu proof of proof gdzie taki veriblock potrafi
  • Odpowiedz
@xinn: masz raporty z analizami. Udowadniano skąd jest spam i jakie ilości transakcji przybywały nagle.

Popatrz na bańkę tx w mempoolu z ostatniego tygodnia. Z pustego mempoola, gdzie wchodziły tx po 2sat/bajt nagle i większość się mieściła w bloku, nagle pojawili się w dwa dni 70 000 niepotwierdzonych tx. Przecież BTC rośnie dłużej a nie od tygodnia.

I lepszy jest ten nagły spadek tych transakcji w 1 - 1,5 dnia... Co
  • Odpowiedz
@cyberpunkbtc: Serio? Przecież ja się nawet nie odnosiłem do tego o czym piszą w tych artykułach, tylko do ostatniego zapchania mempoola + tego podczas ostatniej bańki, czyli screena i pytania które zadałeś cyborgowi. To co się działo wcześniej w momencie walki o władzę nad siecią bitcoin to całkowicie inna kwestia i jak najbardziej kopalnie mogły wtedy celowo działać na niekorzyść sieci.

Popatrz na bańkę tx w mempoolu z ostatniego tygodnia. Z
  • Odpowiedz
To co się działo wcześniej w momencie walki o władzę nad siecią bitcoin


@xinn: Przecież ze spamem nie chodziło o walkę o przeforsowanie swoich zmian w bitcoinie. BCH stworzono jako alt obok BTC a przecież różnicą między nimmi był sposób skalowania. BCH wiuększy blok. Spamując mempool i pokazując że BTC nie wyrabia a na dodatek jest bardzo drogi, chcieli pokazać że droga BCH była lepsza i że on sobie radzi. Źle
  • Odpowiedz
@cyberpunkbtc: Cashowcy nie musieli w tamtym okresie spamować sieci bo w związku z ich mechanizmem EDA, minerzy masowo co kilka bloków przełączali się i kopali casha w związku z czym bitcoin tracił swój hashrate co powodowało, że nagle były wykopywane zaledwie 2 bloki na godzinę. To oczywiście powodowało zapychanie się sieci. Sprytne rozwiązanie, jak wykopać sobie sporo bcashu tuż po HF a jednocześnie udupić sieć bitcoina.

Inaczej sprawa się miała wcześniej,
  • Odpowiedz
Cashowcy nie musieli w tamtym okresie spamować sieci bo w związku z ich mechanizmem EDA, minerzy masowo co kilka bloków przełączali się i kopali casha w związku z czym bitcoin tracił swój hashrate co powodowało, że nagle były wykopywane zaledwie 2 bloki na godzinę. To oczywiście powodowało zapychanie się sieci. Sprytne rozwiązanie, jak wykopać sobie sporo bcashu tuż po HF a jednocześnie udupić sieć bitcoina.


@xinn: Ta, pamiętam to jak na
cyberpunkbtc - > Cashowcy nie musieli w tamtym okresie spamować sieci bo w związku z ...

źródło: comment_Uz6Bc8IxHgMXHp5wrG43fkltTUoYsWwm.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@cyberpunkbtc:
Wszystko co piszesz odnośnie bcasha to niestety przypuszczenia niepoparte dowodami. Oczywiście spam jest możliwy jednakże fakty są takie, że mempool rósł najbardziej w momencie największego boomu na kupno krypto (trendy > "buy bitcoin"), kolejnym faktem jest to, że zaledwie jedna pojedyncza firma sprzedająca bitki była odpowiedzialna za 60% ruchu w sieci (czyli SAMA jedna wrzucala do mempoola blisko 90MB transakcji DZIENNIE - wiemy to z porównania ilości transakcji w mempoolu
  • Odpowiedz