Wpis z mikrobloga

Ok, ukończyłem gierkę przeglądarkową z paskami #tvpis o której wspomniałem w tym wpisie, i który wyplusowaliście tak, że jestem ustawiony do końca życia.

Gra znajduje się tutaj: https://propaganda-czy-falsz.github.io/

Najtrudniejszą rzeczą było upewnienie się które paski są prawdziwe i faktycznie pojawiły się w telewizji. Trudność ta wynikała z paru względów:
- W sieci krąży sporo fejkowych pasków które uważane są za prawdziwe. Nie ma w tym nic dziwnego, bo standardy realnych pasków w TVP otworzyły spore pole do bajtowania.
- Zdarza się, że pasek pojawia się jedynie w telewizji, a do sieci wrzucany jest okrojony materiał z którego usunięte zostały cięższe fragmenty, więc trudno jest znaleźć wiarygodne potwierdzenie.
- Kompromitujące materiały są czasem usuwane ze stron TVP po jakimś czasie.

Każdy pasek który został uznany za prawdziwy poza samym realnie wyglądającym screenem musiał spełnić któryś z poniższych warunków:
- Na stronie TVP istnieje lub istniał materiał o takim samym tytule jak treść paska (wydaje mi się, że pokrywają się one w 100%). Najlepiej by było przejrzeć faktyczne nagrania archiwalne, ale na to nie mam czasu ¯\_(ツ)_/¯. Poza tym, jak już wspomniałem, nagrania wrzucane do sieci bywają okrojone albo po jakimś czasie znikają.
- O treści paska wspominały jakieś duże portale informacyjne.

W dużej mierze korzystałem z kompilacji pasków grozy by @saakaszi (1, 2, 3) - podziękowania, ale i tam znalazło się kilka fejków.

Każdy pasek uznany za prawdziwy poparty jest linkiem do źródła. Jeśli prawdziwość któregoś paska budzi wątpliwości to dawajcie znać.

Miłej zabawy :)

Wstawiajcie linki do swoich wyników (σ ͜ʖσ)

#wiadomosci #bekazpisu #bekaztvp #gamedev
  • 173