Wpis z mikrobloga

Czesc,
Pierwszy raz byłem ze swoim problemem u Psychiatry, pierwszy raz od kiedy sie wszystko zaczęło, czyli od stycznia zeszłego roku.
Oznacza to że mimo że jestem w tym od dawna, to na prawde nie mam zbyt dużego pojęcia w tym wszystkim.

Wychodzi na to że mam depresje, z tego co "zdiagnozował" Psychiatra. Przypisał mi lek (Escipram 10mg), ale nie chce tego brać, chcę z tym wygrać bez farmakologii, ale Psychiatra powiedział że jest to niemozliwe i nie da się wyleczyć depresji terapią, jedyną opcją jest farmakologia.

Czy ktoś w temacie jest w stanie mi powiedzieć swoje zdanie i powiedzieć czy po prostu trafiłem na #!$%@? Psychiatre, czy na prawdę nie ma nawet małej szansy na wyjście z tego, bez farmakologii?

Z Góry dziękuje za każdą wypowiedź w temacie!

#depresja #nerwica #psychologia #psychiatria #psychoterapia #terapia
  • 4
@AdDiXx: Nie wiadomo, depresja wywodzi się nie tylko ze złego dzieciństwa, ale też zaburzeń biochemicznych. Najlepiej łączyć terapię i leki, ale jeśli nie chcesz, to nikt nie zmusi Cię do brania, są pacjenci, którzy korzystają tylko z terapii. Kiedyś też myślałem, że nie chcę leków i samym gadaniem dam radę, ale powiem Ci tylko tyle - cieszę się, że zmieniłem zdanie, bo 2 miesiące leków dały mi więcej niż pół roku
Wychodzi na to że mam depresje, z tego co "zdiagnozował" Psychiatra. Przypisał mi lek (Escipram 10mg), ale nie chce tego brać, chcę z tym wygrać bez farmakologii, ale Psychiatra powiedział że jest to niemozliwe i nie da się wyleczyć depresji terapią, jedyną opcją jest farmakologia.

Czy ktoś w temacie jest w stanie mi powiedzieć swoje zdanie i powiedzieć czy po prostu trafiłem na #!$%@? Psychiatre, czy na prawdę nie ma nawet małej