Wpis z mikrobloga

@hehenuanek: Zależy, na wyborczej nie widziałem, wkleję parę a Ty wybierzesz sobie poziom foliarstwa:
https://en.wikipedia.org/wiki/World_Jewish_Congress_lawsuit_against_Swiss_banks
https://www.swissinfo.ch/eng/dormant-accounts_how-switzerland-coped-with-holocaust-funds/44319054
https://www.economist.com/europe/1998/07/02/swiss-banks-and-nazi-gold

On July 1st another clock started ticking: American state and local officials lifted a moratorium on sanctions against Switzerland's two biggest banks after negotiations on a settlement with Holocaust victims broke down. The longer the dispute d---s on, the tougher the sanctions are likely
  • Odpowiedz
@Usmiech_Niebios: Przecież to są normalne sprawy sądowe.

No ale w końcu jakim zródłem jest the Economist z 1998 roku, foliarskim, wiado


@Usmiech_Niebios: Dobrym, ale nie przeczytałeś go. Tam nic nie pisze o "groźbach USA wobec Szwajcarii", tylko o zwykłym dochodzeniu roszczęń przy pomocy jakiegoś randomowego prawnika.

No, ale po co miałbyś to czytać? Widzisz żyd, więc toczysz pianę, jak to prosty pravvaczek.
  • Odpowiedz
@hehenuanek: no patrz, a nawet wkleiłem ważny fragment, żebyś się nie przemęczył. Zarzucanie nieczytania w tym kontekście jest bardzo w Twoim stylu, ale cóż, wkleję znowu:

On July 1st another clock started ticking: American state and local officials lifted a moratorium on sanctions against Switzerland's two biggest banks after negotiations on a settlement with Holocaust victims broke down. The longer the dispute d---s on, the tougher the sanctions are likely to get.

Wiesz może jak tłumaczy się "moratorium", jakie ma synonimy, co znaczy? To nie jest powszechnie używane słowo w polskim, więc na Twoim miejscu doedukowałbym się.

No, ale po co miałbyś to czytać? Widzisz żyd, więc toczysz pianę, jak to
  • Odpowiedz
@hehenuanek: jaka sprytna zmiana tematu z nacisków USA. Ale cóż, źródło uznałeś za niefoliarskie więc nie możesz się wycofać, z fragmentem też dyskutować nie możesz, skoro wskazałem fragment z "sanctions", a słowa "miałeś rację" przez gardło by Ci nie przeszły nawet pod torturami, wszak jak głupi prawaczek wielkiego hehehuanka miałby przekonać do zmiany zdania.

jak ktoś nie zna historii to będzie ją powtarzać, vide casus Szwajcarii gdzie Ameryka też groziła
  • Odpowiedz
jaka sprytna zmiana tematu z nacisków USA.


@Usmiech_Niebios: Przecież sam od tego odszedłeś.

Ale cóż, źródło uznałeś za niefoliarskie więc nie możesz się wycofać, z fragmentem też dyskutować nie możesz, skoro wskazałem fragment z "sanctions", a słowa "miałeś rację" przez gardło by Ci nie przeszły nawet pod torturami, wszak jak głupi prawaczek wielkiego hehehuanka miałby przekonać do zmiany
  • Odpowiedz
@hehenuanek: nie odszedłem. A jeśli uważasz temat za zamknięty to przyznaj że nacisk z USA był, zamiast kręcić.

Pisałeś początkowo o groźbach US&A wobec Szwajcarii w kontekście nieuzasadnionych roszczeń żydowskich (do głowy mi nie przeszło, że p------------z się do roszczeń uzasadnionych ( ͡° ͜ʖ ͡°)), teraz piszesz o sankcjach wobec dœóch banków które nie były łaskawe oddac prawowitym właścicielom pieniędzy.


No, tak jakby to sie gubisz w zeznaniach.

Jeśli się zgubiłeś to wkleję wikipedię. Ta wersja historii jest łatwa do znalezienia w internecie i nie widziałem żadnej z
  • Odpowiedz
A jeśli uważasz temat za zamknięty to przyznaj że nacisk z USA był, zamiast kręcić.


@Usmiech_Niebios: Tak, na banki by zrealizowały sœój zakichany obowiązek, anie by Szwajcaria przyjęła nowe zobowiązania.

Raport wpływający na opinię
  • Odpowiedz
Pytanie kontrolne: uważasz,z że należy spłacać swoje długi czy nie?


@hehenuanek: widzę że udajesz głupiego. Jeżeli audyt bankowy wykazał 32 miliony po Żydach i tyle Szwajcarzy byli gotowi zapłacić to czemu zapłacili 1,25 miliarda? Pytanie kontrolne: czy jak spłacasz dużo więcej niż się należało bo znajomy przyszedł z gangusem, chociaż chciałeś mu dać tyle ile pożyczył, to jesteś złodziejem?

A nie, to już znam odpowiedź. Nie dyskutuję z osobami o
  • Odpowiedz
@hehenuanek: stąd że o sprawie dowiedziałeś się ode mnie (albo udawałeś że o niej nie wiesz - na jedno wychodzi), a mi zdarzyło się czytac więcej artykułów w temacie niż Tobie. Ogólnie łgasz strasznie, nie wiem po co, albo snujesz teorie nie mając elementarnej wiedzy o sprawie, nawet amerykańskie naciski negowałeś mimo wklejonego fragmentu, aż nie zacząłeś się powoływać na rzetelności, obowiązki i spłacanie długów bez znajomości kwot i audytów. U nas jak wprowadzą ustawę o mieniu bezspadkowym, też się pewnie powołasz na rzetelność.

Prosta gra - z którymi zdaniami się nie zgadzasz?

1) Amerykanie naciskali na Szwajcarię
2) Szwajcaria była gotowa do kompromisu - chciała
  • Odpowiedz
nawet amerykańskie naciski negowałeś


@Usmiech_Niebios: Ale nadal nie ma nic o naciskach USA na Szwajcarię, tylko na dwa szwajcarskie banki. Odróżniasz Szwajcarię od szwajcarskich banków, prawda?

Prosta gra - z którymi zdaniami się nie zgadzasz?


@Usmiech_Niebios: Wszystkimi, bo strona sprawy były pojedyncze banki, nie Szwajcaria jako państwo.
  • Odpowiedz
stąd że o sprawie dowiedziałeś się ode mnie (albo udawałeś że o niej nie wiesz - na jedno wychodzi), a mi zdarzyło się czytac więcej artykułów w temacie niż Tobie.


@Usmiech_Niebios: Choć mnie tak teraz naszło, nad tym twoim bełkotem... 32 miliony dolarów z roku robienia audytu czy 32 miliony dolarów zdeponowano przed wojną? Podpowiem, że cena uncji złota skoczyła z 20-30 dolarów na 1200-1500 dolarów ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
Ale nadal nie ma nic o naciskach USA na Szwajcarię, tylko na dwa szwajcarskie banki. Odróżniasz Szwajcarię od szwajcarskich banków, prawda?

Wszystkimi, bo strona sprawy były pojedyncze banki, nie Szwajcaria jako państwo.

@hehenuanek: Twoja nieumiejętność czytania zaczyna męczyć, drugie zdanie na wikipedii:

Initiated in 1995 as WJC negotiations withboth the Swiss government and its banks over burdensome proof-of-ownership requirements for accounts,strong support from United States politicians and leaked documents from a bank guard pressured a settlement in 1998 in a U.S. court for multiple classes of people affected by government and banking practices. As of 2015, $1.28 billion USD has been disbursed for 457,100 claimants.

Podkreśliłem nawet ważne elementy, takie jak "both the Swiss government and it's banks" których z jakichś powodów
  • Odpowiedz
A możesz nie mieszać kilku różnych rzeczy?

As of 2015, $1.28 billion USD has been disbursed for 457,100 claimants.


@Usmiech_Niebios: Zdecydowanie możemy założyć, że jeżeli uprawnionych było 450 tysięcy to kwota roszczeń przekroczyła 32 miliony dolarów. Jednocześnie zauważam, że wcześniej pisałeś o nieuzasadnionych roszczeniach i wypłacaniu pieniędzy nieuprawnionym organizacjom, a tu piszą o zwrocie depozytów
  • Odpowiedz
Zdecydowanie możemy założyć, że jeżeli uprawnionych było 450 tysięcy to kwota roszczeń przekroczyła 32 miliony dolarów. Jednocześnie zauważam, że wcześniej pisałeś o nieuzasadnionych roszczeniach i wypłacaniu pieniędzy nieuprawnionym organizacjom, a tu piszą o zwrocie depozytów uprawnionym.

Dajesz zródło, bo inaczej z Tobą nie można. Na jakiej podstawie założyłeś tą kwotę? I o ile rzędów wielkości ma być większa? Na którym portalu się opierasz? I jakie depozyty zwracano?

Nie robisz factchecku, tylko przyklejasz (bez zrozumienia) losowa fragmenty i manipulujesz. Miały być nieuzasadnione groźby USA wobec Szwajcarii i nieuzasadnione roszczenia wypłacenia kwot na rzecz tajemniczych organizacji, a mamy zwykłe sprawy sądowe dotyczącezwrotu depozytów wobec osób uprawnionych.

Przestań kłamać. Wklejam fragment ponownie, aż go zrozumiesz.

Initiated
  • Odpowiedz
457,100 claimants było uprawnionych.

Zródło? Dajesz coś więcej, jak tak znasz sprawę. Na jakiej podstawie, kto ich reprezentował, kiedy na to pozwolili?

W żadnym nic nie pisało o grożeniu Szwajcarii, to co ja mogę?

@hehenuanek: naprawdę? Możesz nauczyć się
  • Odpowiedz