Wpis z mikrobloga

Podobno wysoki wskaźnik w BIKU daje nam atrakcyjniejsze warunki kredytów np. hipotecznych. Co jeśli, małżeństwo chce wspólnie wziąć kredyt hipoteczny na budowę domu - jedna osoba zarabia np. 2500 netto, druga 3000 netto (umowy na czas nieokreślony). Ta osoba mniej zarabiająca ma wysoki wskaźnik w BIKU, natomiast ta druga ma pusto w BIKU. Lepiej byłoby, gdyby ta druga osoba podreperowała sobie wskaźnik w BIKU, czy przy wspólnym kredycie (zsumowanie zarobków, bo pewnie ani osoba z zarobkami 2,5k ani ta z 3k sama nie dostałaby kredytu na np. 300 tys) nie ma to większego znaczenia? I czy 500+ brane jest pod uwagę przez banki? ( )

#kredyty
#kredythipoteczny
#hipoteka
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Punktacja w BIK'u generalnie nie ma wpływu na zdolność,przy kredytach hipotecznych nie jest przyjmowany dochód z 500 plus
  • Odpowiedz
@jabukasiga: To nie prawda. Do kredytu hipotecznego wystarczy mieć neutralną historię kredytową, czyli brak jakichkolwiek zobowiązań. Wzięcie czegoś na raty niczego nie zmienia. Nie dostaniesz w ten sposób lepszej oferty i nie wpłynie to na zdolność kredytową. To mit.

500+ nie jest brane pod uwagę przy kredytach hipotecznych.
  • Odpowiedz
@winne: @barcek: @marcpol: hmm, a kiedyś to naczytałem się tyle, że lepiej jest mieć wysoki scoring w BIKU... ( ͡° ͜ʖ ͡°) ok dzięki


@jabukasiga: Ma to duże znaczenie przy kredytach i pożyczkach gotówkowych. Przy kredytach hipotecznych wysoki scoring niczego nie zmienia.
  • Odpowiedz