Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej Mirki proszę o ocenę pewnej sytuacji. Wiadomo od 1 lipca nawet rodziny jednodzietne będą uprawnione do odbierania 500+. No i tak się składa, że mamy właśnie jedno dziecko. Jestem jednak przeciwnikiem tego typu rozdajnictwa i powiedziałem żonie, że nie zamierzam składać papierów na ten syf. Zarabiamy na tyle, że to 500 zł nie zrobi wielkiej różnicy w domowym budżecie chociaż wiadomo - byłoby na jakieś ciuszki dla bombelka ( ͡° ͜ʖ ͡°) hue hue. Mój #rozowypasek natomiast uważa, że skoro sami dokładamy się z podatków na ten socjalizm to dlaczego by nie odebrać tych pieniędzy z powrotem w formie właśnie 500+. No i spina - ja nie chcę być hipokrytą a ona mówi, że byłbym głupi gdybym na to nie poszedł i że papiery złoży sama. Jak wy to widzicie? Myślę, że część z mirkujących stanie przed podobnym wyborem.

#500plus #pytaniedoeksperta może trochę #logikarozowychpaskow i #logikaniebieskichpaskow

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie

Brać ten syf?

  • 1. Nie brać 7.5% (177)
  • 2. Brać 92.5% (2177)

Oddanych głosów: 2354

  • 58
  • Odpowiedz
  • 0
Jak Ci się należy to bierz, co miesiąc placisz podatki Ty i twoja partnerka więc dlaczego miałbyś nie odebrać choć części tych pieniędzy?
  • Odpowiedz
@sillygiraffe
@dont_fucking_ignore_me
@AnonimoweMirkoWyznania
Według mnie op nie powinien brać 500+ skoro ma takie poglądy jakie ma i jeszcze zarabia wystarczająco. Te pieniądze powinny być aby pomagać biednym i zapewnić lepszy start dzieciom z ubogich rodzin gdzie chociaż jeden rodzic pracuje, a nie tylko:
-daj daj daj
-ale ty już masz wystarczająco a poza tym nie pracujesz
-NO DAJ MI TE PIENIĄDZE BO MI SIĘ NALEŻY!!!
Nienawidzę polityki rozdawnictwa, bo ludzie się rozleniwiają
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Przecież tu chodzi o twoje zabrane w podatkach pieniądze.
Jak masz działalność to co miesiąc wiesz ile idzie na dochodowy zus itp.
500+ traktuję jako ulgę podatkową. Szkoda, że tylko rodzinom z dziećmi przysługuje.
  • Odpowiedz