Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej Mirki proszę o ocenę pewnej sytuacji. Wiadomo od 1 lipca nawet rodziny jednodzietne będą uprawnione do odbierania 500+. No i tak się składa, że mamy właśnie jedno dziecko. Jestem jednak przeciwnikiem tego typu rozdajnictwa i powiedziałem żonie, że nie zamierzam składać papierów na ten syf. Zarabiamy na tyle, że to 500 zł nie zrobi wielkiej różnicy w domowym budżecie chociaż wiadomo - byłoby na jakieś ciuszki dla bombelka ( ͡° ͜ʖ ͡°) hue hue. Mój #rozowypasek natomiast uważa, że skoro sami dokładamy się z podatków na ten socjalizm to dlaczego by nie odebrać tych pieniędzy z powrotem w formie właśnie 500+. No i spina - ja nie chcę być hipokrytą a ona mówi, że byłbym głupi gdybym na to nie poszedł i że papiery złoży sama. Jak wy to widzicie? Myślę, że część z mirkujących stanie przed podobnym wyborem.

#500plus #pytaniedoeksperta może trochę #logikarozowychpaskow i #logikaniebieskichpaskow

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie

Brać ten syf?

  • 1. Nie brać 7.5% (177)
  • 2. Brać 92.5% (2177)

Oddanych głosów: 2354

  • 58
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Mam podobne podejście do Ciebie, w sensie, nie chcę ciągnąć żadnego socjalu, ale w takiej sytuacji też bym się pewnie wahała. Zrób tak, jak napisał ktoś wyżej - odkładaj systematycznie te pieniądze dla dziecka.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: pomyśl o tym tak - zgodziłabyś się płacić dobrowolny podatek w kwocie 500zl na rzecz programu 500+? Utracone korzyści to koszt, więc sytuacja jest analogiczna. Nie wywalaj kasy do śmieci przez własną, mało sensowną, definicję hipokryzji
  • Odpowiedz
GwiezdnyTygrys: Powiem wprost. Jeżeli nie będziesz brał, to jesteś idiotą, na dodatek, wydaje mi się, że nienawiść do partii politycznej (a normalny człowiek, ma na to większościowy czasu #!$%@?) jest głównym powodem, że nie chcesz brać, a nie fakt, że jesteś przeciwnikiem programów pomocowych.

Jedną rzecz musisz zrozumieć. PIS niczego Ci nie daje. TO SĄ TWOJE PIENIĄDZE. Jeżeli masz szansę odebrać chociaż część pieniędzy, którą Ci zabrano z wypłaty, to bierz
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja będę brał. Mam jedno dziecko. 500 też mi nie robi dla budżetu. Oddam dziecku na 18kę. Jestem przeciwny programowi. Jestem też przeciwny 23% podatkowi VAT ale też go płacę. Taki jest bieżący system.
  • Odpowiedz