Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej Mirki proszę o ocenę pewnej sytuacji. Wiadomo od 1 lipca nawet rodziny jednodzietne będą uprawnione do odbierania 500+. No i tak się składa, że mamy właśnie jedno dziecko. Jestem jednak przeciwnikiem tego typu rozdajnictwa i powiedziałem żonie, że nie zamierzam składać papierów na ten syf. Zarabiamy na tyle, że to 500 zł nie zrobi wielkiej różnicy w domowym budżecie chociaż wiadomo - byłoby na jakieś ciuszki dla b------a ( ͡° ͜ʖ ͡°) hue hue. Mój #rozowypasek natomiast uważa, że skoro sami dokładamy się z podatków na ten socjalizm to dlaczego by nie odebrać tych pieniędzy z powrotem w formie właśnie 500+. No i spina - ja nie chcę być hipokrytą a ona mówi, że byłbym głupi gdybym na to nie poszedł i że papiery złoży sama. Jak wy to widzicie? Myślę, że część z mirkujących stanie przed podobnym wyborem.

#500plus #pytaniedoeksperta może trochę #logikarozowychpaskow i #logikaniebieskichpaskow

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie

Brać ten syf?

  • 1. Nie brać 7.5% (177)
  • 2. Brać 92.5% (2177)

Oddanych głosów: 2354

  • 58
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: brać bo debilizmem jest nie brać nawet jak się jest przeciwnikiem. Tylko nie zmieniać poglądów i dalej szkalować to rozwiązanie jako absurdalne i niszczące gospodarkę a nic nie dające.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Bierz, bo rząd jak ci nie da, to kasę przeznaczy na premię jakiejś sekretarki. Zainwestuj kasę w jakieś dobre zajęcia dla Brajanka, klocki Lego, cokolwiek co mu da lepszą przyszłość. Część moich znajomych założyło lokaty dzieciom, ale w dzisiejszych niespokojnych czasach nie można ufać bankom.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: może rzeczywiście jesteś tym zapomnianym honorowym typem człowieka co brzydzi się brać jałmużnę. Ale w takim razie zrezygnuj ze wszystkich innych możliwych do zrezygnowania państwowych danin: z dróg musisz korzystać ale już ze słuzby zdrowia nie, więc lecz się jedynie na prywatnym ubezpieczeniu itd.
  • Odpowiedz