Wpis z mikrobloga

@IntruderXXL: Wiem, pracuje nad tym. RDL, Bulgary, ciagi 2x w tygodniu i jeszcze siady 2x w tygodniu. Ale wydaje mi sie tez, ze to kwestia po prostu pilnowania tego podczas siadu, a ja nie jestem tego nauczony.
@IntruderXXL: Zaczynam nowy blok i i tak jest sporo dodane na poslad, zobaczymy jak to bedzie sie zachowywalo. Do tego pracuje troche nad ustawieniem stop. Jak nic wraz z mysleniem o rozpychaniu nie pomoze, to wtedy zagadam do trenera moze co jeszcze mozna zrobic.
@DywanTv: zakładam do niższych ciężarów w ramach rozgrzewki i ćwiczenia tego rozpychania bo tez mam z tym problem. Ale prawdą jest ze działa od razu - magia :D
@lisku_chytrusku: Sam nic nie bede wprowadzal, bede trenera sluchal. Juz mi ludzie na tagu doradzali, ze dupsko przy siadach mi sie zawija od przykurczonych dwojek, a trener slusznie ogarnal, ze problem byl wyzej, w brzuszku.
@Shodan56: Tzn. w calym. Sprobuj przed siadem zrobic wdech i go trzymac 2 sekundy, napiac brzuch na pelnej petardzie i to napiecie trzymac przed siadem. Nie siadac w dol od razu. Trzymac 2 sekundy. A do tego obnizyc zebra tak, jakbys chcial nimi dotknac miednicy. Zeby zlikwidowac przeprost w plecach. To trudne, ale mi znacznie pomoglo.
@DywanTv: Ale z tym pośladkiem, o którym piszą chłopaki coś jest. W niedzielę pierwszy raz robiłem przysiady z minibandem i tak jak Ci napisałem - nogi pracują super, kolana się rozpychają itd. Wczoraj wieczorem pojechałem na trening i okazało się, że mam tak zajechane i bolące pośladki, że nie byłem w stanie dokończyć serii z ciężarem roboczym. Więc chyba faktycznie poślad ma tu dużo do powiedzenia. Liczę, że jak już mój
@DywanTv: poliquin step ups na kolana raz w tygodniu 4x15 3010 tempo, plus przed treningiem 2x15 to samo tempo przez cztery - szesc tygodnie plus moze obczaj czy czasem nie za szeroko stajesz hmm?
zgadzam sie, lepiej ogarnac technike zeby moc trenowac latami


@maze: I jeśli chodzi o technikę, to naprawdę wiele nie trzeba ogarniać żeby być bezpiecznym

Hip hinge
Pilnowanie kolan w siadzie
Tłocznia brzuszna
Mostek w wyciskaniu (pozycja barków)
Prowadzenie łokci mocno do wewnątrz w wyciskaniu.
Odpowiedni stosunek objętości pull:push

To eliminuje praktycznie 95-99% typowych kontuzji
Prowadzenie łokci mocno do wewnątrz w wyciskaniu.


@IntruderXXL: Nie zdarzyło Ci się nigdy, żeby ktoś po takiej radzie zaczął "overtuckować"? U Ciebie ofkors tego problemu nie ma, ale ja np parę lat temu też sobie ten "cue" wkręciłem i zacząłem doprowadzać do tej patologii, przez co pozycja łokci względem sztangi była do niczego+ czy nie masz wrażenia, że to jest cue skierowane głównie do większych gości? Z tego co śledzę topkę
@spaghetti_galopuje-2: Okej wiem o czym mówisz, zobacz to akurat tyczy się "drobnych" dźwigaczy, kobiet. Którzy przez budowę, maksymalnie szeroki chwyt oraz dużą mobilność i ustawienie wysokiego mostka, kompletnie zmniejszają ROM, czasami wręcz absurdalnie. To jest możliwe tylko wtedy kiedy różnica pomiędzy ich szerokością barków a maksymalnym dozwolonym chwytem jest bardzo duża.

Zobacz sobie tutaj Blaine Sumner przez kontuzje tricepsa treningowo wyciska super "nielegalnie" szeroko. I zobacz to wygląda właśnie jak w